Kroščen skončil v republikovém finále šestý

Frýdek-Místek – Ve dnech 9. až 11. června se uskutečnilo v Karlových Varech národní finále v Atletickém čtyřboji žáků základních škol speciálních a základních škol praktických. Mezi šesticí žáků, kteří reprezentovali Moravskoslezský kraj, byl i Martin Kroščen ze Základní školy na ul. Hálkova ve Frýdku–Místku.

23.6.2009

Martin Kroščen (uprostřed v červeném) při běhu na 60 metrů.Foto: Renata Kubalová

,,Martin si musel svůj postup tvrdě vybojovat. Prošel vítězně jak školním, okresním, tak i krajským kolem v Opavě,“ dodala Mgr. Renata Kubalová, která se podílela na organizování školního a okresního kola a také Kroščena na všechna kola připravovala či doprovázela.

Martin Kroščen vstoupil do čtyřboje velice úspěšně, když zvítězil v běhu na 60 m v čase 8,06 s. Poté si výkonem 517 cm vyskákal ve skoku dalekém druhé místo. V hodu kriketovým míčkem (71,82 m) skončil čtvrtý. Lepší začátek si ani nemohl přát. Na závěr jej pak čekala závěrečná trať, ve které se především projeví morálně volné vlastnosti soutěžících. Kroščen svůj životní závod nezvládl psychicky a v běhu skončil sice na třetím místě, ale od konce startovního pole (výkon 6:18,41 minut). Umístil se na pěkném šestém místě v celkovém pořadí jednotlivců s 1572 body, ale měl navíc, možná i na vítězství.

,,Vždy jsem radost i zklamání prožívala jako závodnice. I mně, jako bývalé aktivní sportovkyni, se vše nepodařilo a ne vždy jsem zaběhla závod a čas podle představ trenéra. Na atletice je to krásné, že je spravedlivá. Nikomu nepřidá, ani neubere. Když závodník zaspí na startu, vzdá závod, může si za to sám. Nelze to vzít zpátky. Ve Varech jsem ale prožila zklamání jako trenér – učitel a pocity byly o to horší, že pouze nečinně přihlížíte a nemůžete nic dělat. Radíte, motivujete, podporujete, fandíte, ale závod neběžíte,“ vyjádřila své pocity Renata Kubalová.

Doufejme, že se mladý atlet poučil. V životě není nic zadarmo a je potřeba vynaložit úsilína dosažení cílů nejen ve sportu, ale i v osobním a pracovním životě. Říká se, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Pro Martina byla účast v národním finále úspěchem a zkušeností, obohatil se o mnoho krásných zážitků, poznal nová místa naší vlasti a navázal nová přátelství. A i to je vítězství. ,,Práce s dětmi v našem typu škol je velmi náročná. Děti jsou nevyzpytatelné, nevíme, jak se kdy zachovají, co udělají. Chybí jim mnohdy zodpovědnost. Doufám, že se Martin stane příkladem pro mladší spolužáky a z chyby, které se dopustil,se poučí,“ zhodnotila celý průběh atletického čtyřboje Kubalová. (rk)

23.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Pohřeb hudebnice Denisy Bílé v evangelickém kostele v Ostravě. Ženu 15. 9. 2017 ve Frýdku-Místku srazilo auto.
21

OBRAZEM: Rozloučení s mladou hobojistkou Denisou Bílou

Požár podkroví rodinného domu v Kozlovicích.
10

Za požár mohla vadná obezdívka krbu

Situace na vodních tocích se uklidňuje, hladiny začínají klesat

„V řekách Povodí Odry sice teče vody více, ale srážky nejsou až tak intenzivní a upravená předpověď meteorologů také nesignalizuje, že by se situace měla zhoršovat. Spíše očekáváme uklidnění.

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

V Třinci myslí na vyšší bezpečnost seniorů

Odbor sociálních věcí města Třince se společně s Městskou policií Třinec a Policií České republiky opětovně pustil do realizace projektu zacíleného na seniory a zdravotně postižené, kterým bude bezplatně namontován kvalitní bezpečnostní řetízek na vstupní dveře domácností. Před čtyřmi lety, kdy byl projekt poprvé spuštěn, byly řetízky nainstalovány celkem 50 seniorům a zdravotně postiženým.

Oceláři udolali Bílé Tygry, doma vyhráli i potřetí v sezoně

Hokejisté Třince vyhráli v předehrávce 6. kola extraligy nad Libercem 4:2 a posunuli se v tabulce na druhé místo. Duel rozhodl ve 45. minutě šikovnou tečí útočník Jiří Polanský.