Kunčičtí futsalisté rozdrtili Jeseník

Kunčice /FOTOGALERIE/ - V šestém kole druhé futsalové ligy narazil kunčický Komax na soupeře, kterého důvěrně zná ještě z působení v Divizi F, a to Gamaspol Jeseník.

11.11.2010

FSC Komax Kunčice - AC Gamaspol Jeseník.Foto: Zdeněk Šrubař

FSC Komax Kunčice - AC Gamaspol Jeseník 6:0 (2:0)

Domácí futsalisté si i přes ztrátu v podobě remízy 1:1, kterou si přivezli z duelu na Tomsonu Brno, udrželi vedení v soutěži. I proto chtěli v domácím prostředí s Jeseníkem potvrdit své postavení a připsat si na své konto další bodový zisk.

Utkání začalo od úvodních minut velmi aktivně a solidní tempo vydrželo až do úplného konce. Komaxu patřil úvod střetnutí, kdy si vytvořil více šancí a hosty přehrával svou typickou nápaditou hrou. Oba týmy ale zodpovědně a kvalitně bránily, a tak se hráči do vyložených šancí příliš často nedostávali. O první zápis do gólových statistik se postaral až domácí kanonýr Kapsa, jenž potrestal naivní kličku jesenického obránce a v samostatném nájezdu nedal brankáři Jeseníku šanci – 1:0. O chvíli později se skóre měnilo znovu. A opět v tom měl prsty Martin Kapsa, když technickou střelou z deseti metrů nachytal nepřipraveného hostujícího gólmana – 2:0. Domácí futsalista ale další gól již v zápase přidat nemohl, jelikož po nevybíravém zákroku jednoho z hostujících hráčů, musel nedobrovolně opustit palubovku kopřivnické haly. Obě družstva pak hrála do konce poločasu hodně útočně, skóre se však již nezměnilo.

Po změně stran byl naopak aktivnější Jeseník, který se tak snažil o vstřelení kontaktního gólu. Futsalisté Komaxu však skvěle zvládali organizaci hry na své polovině a Gamaspolu neumožnili téměř žádnou vyloženější situaci, ze které by mohl skórovat. Naopak to byli domácí, kteří daleko více ohrožovali branku hostí po brejkových situacích. Ve většině případech jim ale chyběl věští klid v koncovce, což ukázal i zkušený Maruchnič, který neproměnil ve 14. minutě pokutový kop. Střelecké prokletí druhého poločasu prolomil tentýž hráč až v 16. minutě, když zakončil rychlý protiútok kličkou gólmanovi – 3:0. Tímto bylo o osudu utkání rozhodnuto a domácí přidali svému soupeři na cestu ještě další tři branky, o které se zasloužili znovu Maruchnič, Špaček, a Březina. Kunčice si díky tomuto zcela zaslouženému vítězství upevnily první pozici v tabulce. V příštím kole čeká futsalisty Komaxu souboj na půdě havířovské Slávie.

Branky: Maruchnič 2, Kapsa 2, Špaček, Březina. Rozhodčí: Ertel – Tomeš, ŽK: Březina, Chytil – Plhák, Furik, diváci: 140.

Kunčice: Mazoch - Kovařík, Sládeček, Špaček, Maruchnič, Kühnert, Březina, Chytil, Kapsa.

Další výsledky 6. kola: Agromeli Brno – VŠB Ostrava 3:5 (3:1), Delta Real Šumperk – Tišnov 2:1 (0:0), Choceň – Havířov 8:3 (3:0), Tango Brno B – Tomson Brno 1:6 (0:2), Chotěboř – United Frýdek-Místek 5:3 (2:2) – branky hostí: Pařenica 2, vlastní.

11.11.2010

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?