Velkou cenu Lašska, devátý závod Slezského poháru 2007, vyhrál frýdecko-místecký Petr Hudeček, který tím překazil vítězný hattrick Radku Blahutovi, jenž si dělal zálusk na třetí vítězství v řadě na trati okolo Lichnova na Novojičínsku. Na start Velké ceny Lašska, která byla devátým závodem Slezského poháru amatérských cyklistů, se postavilo 116 cyklistů.

„Pořádající cyklistický klub Frenštát pod Radhoštěm připravil pro závodníky trať složenou z rovinatého lichnovského okruhu s bodovací sprinterskou prémií a kopcovitějšího hukvaldského okruhu, kde byla pro změnu prémie vrchařská,“ uvedl organizátor Zbyněk Raška. Hlavní kategorii, muži 19 až 39 let, na nejdelší 90 kilometrové trati s celkovým převýšením 1000 metrů rozhodl únik pětičlenné skupiny hned po startu.

„Pouze Petr Hudeček se dokázal sám na tuto skupinku z hlavního pelotonu dotáhnout a potom ještě vyhrát vrchařskou soutěž. Sprinterskou soutěž vyhrál Ondřej Bezunk z CK Silesia Orlová. Této akce se dále zúčastnili i čtyři vozíčkáři – handbikeři, mezi nimiž byla i jedna žena ze Slovenska. Slezský pohár cyklistů pokračuje dalším závodem již v neděli 2. září Paskovským kriťákem.