Lovosice na severu Moravy nezaváhaly

Frýdek-Místek - V posledním 26. kole základní části Zubr extraligy hostili házenkáři Frýdku-Místku tým z Lovosic. V domácí sestavě se po dlouhé přestávce zaviněné zraněním objevil Lukáš Rejda.

15.3.2009

Házená. Frýdek-Místek vs. LovosiceFoto: Zdeněk Šrubař

SKP Frýdek-Místek – Město Lovosice 29:33 (16:18)

Úvod utkání vyšel eskápečku, které si vypracovalo dvoubrankové vedení, jenže zkušený tým z Čech dokázal ve 4. minutě vyrovnat na 3:3. Za stavu 5:5 poslal hostující kouč Srba do branky místo Šálka Luďka Kylíška a ten prokazoval určitě větší procentuální úspěšnost než jeho protějšek na druhé straně. Hosté si rázem vypracovali dvoubrankové vedení, které udrželi do poločasové přestávky.

Úvod druhé půle zastihl domácí hráče v útlumu. Lovosičtí odskočili až na pětibrankový rozdíl a zdálo se být rozhodnuto. V závěru zápasu sice Hes snížil na 26:29, jenže o chvíli později skórovali hostující Kratochvíl s Breckem a to už Lovosičtí věděli, že si ze severu Moravy odvezou zasloužené dva body. „V první půli jsme Lovosicím byli vyrovnaným soupeřem. Rozhodl úvod druhého dějství a výkon našich brankářů,“ řekl po utkání domácí trenér Lubomír Kavka.

Nejvíce branek: Kolmajer 8/2, Vacula 6, Rejda 4, Dyba 4 – Miler 10, Kratochvíl 5, Vaněk 4, Brecko 4. Rozhodčí: Bauer – Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 5:6. Diváci: 424. (sch)

Frýdek-Místek: Šoltés, Pohludka – Rejda 4, Křibík, Meca 2, Novák 1, Kolmajer 8/2, Chrenko 1, Horáček, Dyba 4, Vacula 6, Hes 3, Skála. Trenér: Lubomír Kavka.

Bystřice p. Host.: Šálek, L. Kylíšek – Vaněk 4, Měchýř 1, Kratochvíl 5, Brecko 4, Miler 10, Havlovec, Roman Jelínek 2/1, Radek Jelínek, Jablonka 3, Kogoj 2, D. Kylíšek 2. Trenér: Vojtěch Srba.

Sled: 2:0, 3:3, 10:10, 11:13, 16:18, 17:22, 20:26, 24:29, 26:29, 27:32.

15.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Čtyřleté děvčátko v Jablunkově vypadlo ze třetího patra

Dokončování kašny na náměstí Svobody ve Frýdku-Místku.
5

Na náměstí Svobody stavbaři dokončují stavbu nové kašny

AKTUALIZUJEME

Vlak smetl na přejezdu mezi Baškou a Pržnem auto, řidička zemřela

Neštěstí se stalo v pátek dopoledne na železniční trati mezi Baškou a Pržnem. Vlak tam na železničním přejezdu na dolním konci Pržna smetl auto.

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

O sbírku na obnovu kostela je zájem. Na spáleništi se pracuje

Pod záštitou města Třince se uskuteční benefiční akce pro obnovu kostela Božího Těla v Gutech, který se před dvěma týdny stal obětí žhářského útoku. Na místo dohlíželi strážníci městské policie a město se pustilo do bezpečnostního kácení ohořelých stromů v blízkosti spáleniště.