VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mistrovství Euroregionu Beskydy se opět vydařilo

Frýdek-Místek – Zatímco v Praze probíhala souběžně soutěž Světového poháru dospělých judistů, do Frýdku-Místku se sjely téměř tři stovky chlapců a děvčat v žákovských kategoriích.

30.3.2017
SDÍLEJ:

Frýdecko-místecký judista Adam Siuda (nahoře) při vítězném finálovém utkání se Slovákem Kubicou z Martina.Foto: archiv oddílu

Konal se zde totiž již 18. Ročník Mistrovství Euroregionu Beskydy, který se letos uskutečnil u příležitosti oslav 750 let založení města.

Příjemné prostředí a také dobrá práce místních pořadatelů přispěli k hladkému průběhu setkání mládeže, která reprezentovala 29 klubů z Česka, Polska a Slovenska. Po slavnostním zahájení se k úvodním bojům postavili nejmladší benjamínci. Největší zastoupení měl pochopitelně pořádající klub Judo Beskydy, podpořený svými základnami v Dobré, Raškovicích, Frýdlantu nad Ostravicí a ve Frýdku-Místku. V jednotlivých kategoriích pak svým počtem dominovali nejmladší chlapci a děvčata ve věku od 5 do 10 let. Těch se na startu sešlo 130.

„V soubojích se předvedli talentovaní judisté, kteří patří ke špičkám státních reprezentací, ale především většina dětí, kterým judo přináší smysluplné naplnění volného času spojené s utužováním zdraví, fyzické i psychické kondice," poznamenala trenérka domácího družstva Jana Pröllová.

Přítomní diváci nejednou odměnili předvedené výkony bouřlivým potleskem a na tvářích bojovníků bylo možno zahlédnout šťastný úsměv i slzy. Pro všechny zúčastněné děti tak byla soutěž velkým zážitkem. Vítězové obdrželi medaile, poháry a jako upomínku věcné ceny, které věnovalo město Frýdek-Místek. V konečném hodnocení úspěšnosti zúčastněných klubů bylo oceněno pět klubů. Nejlépe dopadli domácí se ziskem šesti zlatých a osmnácti dalších medailových umístění, následováni druhým JC Femax Hranice a třetím AJ Skoczów z Polska. Čtvrtí skončili slovenští judisté z Martina. Na pátém místě se umístil Slezan Opava společně s JC Havířov.

„Soutěž byla velmi dobře obsazená a všechny kluby přivezly ty nejlepší borce. Silná konkurence byla především v kategorii nejmladších benjamínků. Proto mám velkou radost z úspěchu našich chlapců a děvčat, kteří potvrdili, že patří k nejlepším v kraji, a pokud vydrží, čeká je skvělá budoucnost. Kategorie nejmladších tvoří největší počet členské základny našeho klubu. Každý tak výrazný úspěch nám přivádí další zájemce o trénink juda. Na všech našich základnách probíhá nábor nepřetržitě v průběhu celého roku," potěšilo hlavní trenérku klubu Judo Beskydy Pavlu Pröllovou.

Dodejme ještě, že si zlato ve svých kategoriích vybojovali domácí borci: Adam Rusňák, Václav Klepáč, Tomáš Vontor, Adam Žídek, Adam Siuda a Ondřej Menšík. „Ve stejný termín se jiní naši žáci a žačky zúčastnili významné soutěže v rakouském Gmunderu, kde zlato vybojovala Vendula Mecová a stříbro Eliška Kubíčková," radovala se z úspěchu mladých judistek frýdecko-místecká trenérka. (kub)

Autor: Redakce

30.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Agnieszka Hollandová

Den s hosty. Do Těšína přijedou Agniezka Holland a Milan Lasica

Vážná dopravní nehoda dvou aut se stala v neděli ráno na 37. kilometru dálnice D48 u Rychaltic, a to ve směru na Příbor. Zraněno bylo pět lidí, dvě z nich jsou děti.

Při nehodě na D48 u Rychaltic bylo zraněno pět lidí

Proslulý fotograf František Zvardoň se vrátil pro pár snímků do třinecké huti

Umělecký fotograf a cestovatel František Zvardoň z Francie tento týden fotil v Třineckých železárnách. Jeho kroky zde směřovaly už posedmé. I tentokrát se zaměřil na zaměstnance, které rád zachycuje při činnostech vyžadující v hutní výrobě speciální obleky.

Údržba zeleně? Pomůže i vyhláška

Město Frýdek-Místek vydalo vyhlášku o údržbě a ochraně veřejné zeleně. Její vlastníci jsou povinni udržovat travnatou plochu formou sečí, a to nejméně dvakrát ročně.

Lilo jako z konve, vyhrála Anouska Koster

Region – Vítězkou druhé královské etapy cyklistické Gracie se stala Nizozemka Anouska Koster.

AKTUALIZOVÁNO

Mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem voda poškodila dálnici

Dešťové srážky mají na svědomí zvýšené hladiny vodních toků na severu Moravy a ve Slezsku. Vodohospodáři také zvýšili odtok z některých přehrad. V některých místech se voda vylila z koryt.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies