Pořadateli této významné akce tenisovému klubu TK Tennispoint Frýdek-Místek se po dlouhých letech podařilo přilákat kvalitativně nejlepší obsazení turnaj v dané věkové kategorii.

Po roce 1998, kdy se zde sjeli nejlepší chlapci (vítězem se stal tehdy 13letý Tomáš Berdych, v současnosti 6. hráč světa, pozn. red.), zavítaly tentokrát do tenisových hal „na Berlíně“ dívky. A bylo se nač dívat. Z prvních třiceti chyběly pouze tři hráčky. „Byla velká škoda, že mezi nimi byla i naděje a odchovankyně frýdecko-místeckého klubu Tereza Kolářová, kterou den před turnajem skolila silná viróza,“ řekl manažer frýdecko-místeckého tenisového klubu Jiří Vykoukal.

Po tři dny se na umělé antuce hrál špičkový tenis, jehož vyvrcholením byl finálový zápas dvou nejvýše nasazených hráček Miriam Kolodziejové a Venduly Žovincové, souboj mezi 1. ČLTK a pražskou Spartou. V napínavém a vysoce nadstandardním utkání, plném skvělých technických úderů, nasazení a zvratů, se z vítězství nakonec radovala Kolodziejová po setech 1:6, 6:2 a 6:4.

„Největším zadostiučiněním pro pořadatele bylo samotné poděkování hráček a jejich doprovodu za vzornou organizaci, krásné ceny a velmi příjemnou sportovní akci, která byla pro všechny zprvu tak trochu neznámou. Hráčky si postupem času přivykly i na jiný povrch, který se sice řadí mezi pevné povrchy, ale projevuje se spíše vlastnostmi antuky s možností doklouzávání,“ dodal Vykoukal.

Ve čtyřhře se z celkového prvenství radovaly hráčky Rožnova Porubská s Deptovou.