Muži Paskova zvítězili ve Velké Bystřici

Paskov - V dalším kole druholigové házenkářské soutěže zajížděli hráči Paskova k utkání do Velké Bystřice, kde nakonec zvítězili o pět branek. Velkou měrou na vítězství hostů má Milan Pavlíček, který vstřelil čtrnáct branek.

10.10.2008

Ilustrační foto.Foto: archiv

SK Velká Bystřice – KH Orel Paskov 28:33 (13:15)

Domácí házenkáři začali utkání velkým tlakem a po čtvrt hodině hry svítil na ukazateli skóre stav 8:4. Paskovští zabrali a ještě do poločasu dokázali nepříznivý vývoj zápasu obrátit. Také začátek druhé půle hostujícímu mužstvu nevyšel. Ve 43. minutě to bylo 20:18 pro Bystřici. Díky bojovnosti, houževnatosti a hlavně díky většímu přehledu na hřišti dokázali hostující házenkáři obrátit duel zpět ve svůj prospěch. N

a úspěchu se podílel celý kolektiv, vynikající výkon opět předvedl Milan Pavlíček v poli, tradičně zabojoval v brance Dalibor Kokeš. Na ne zrovna přesvědčivý výkon dvojice rozhodčích doplatil Michal Oulehla, který byl již v 10. minutě za zcela nepochopitelných okolností diskvalifikován za zcela běžný faul. Na druhé straně se hosté hněvali při dvou zákrocích, které po červené kartě také volaly. Hosté z Paskova i přesto dosáhli na první vítězství na hřišti soupeře.Paskov: Kokeš, Pohludka – R. Blažek 3, Holčák 3, Pavlíček 14, Kuděla 3, T. Blažek, Oulehla, Bezecný 6, Bednárek 1, Červenka, Horák, R. Novák, Piš 3.

Další výsledky 5. kola:

Sokol Trnávka – Sokol Ostrava 20:20 (8:7),

TJ STM Olomouc – Zbrojovka Vsetín 31:23 (14:12),

TJ Šumperk – Házená Uničov 33:25 (16:11),

TJ Holešov – Sokol II Prostějov 25:22 (13:15).

Paskovské ženy se prozatím ve druholigové soutěži trápí

HC Veselí – KH Orel Paskov 29:25 (17:10)

Až do dalekého Veselí na Moravě musely o minulém víkendu cestovat paskovské házenkářky. Hostující tým předvedl velmi bojovný výkon, který i přesto na zisk prvních bodů nestačil. V prvním poločase si házenkářky Paskova nechaly odskočit soupeřky až na sedmibrankový rozdíl, když zbytečně chybovaly v obranné činnosti a neproměňovaly i ty nejvyloženější šance.

Po změně stran hostující hráčky zabraly a sérií pěti branek v řadě přerušil až time-out domácích. Poté už hráčky Veselí svůj náskok hlídaly až do závěrečného klaksonu. Utkání ovlivnily nejen technické chyby, ale i zbrklost hostujících hráček.

Paskov: Lokajová - Tvarožková 1, Šupicová 2, Baranová 6, Štefková 5, Marynčáková 2, Krestová 4, Vlková 3, Oháňková 2, Skopalová.

Tatran Bohunice – SK UP Olomouc 21:27 (10:15),

TJ Sokol Karviná – Sokol Velké Meziříčí 25:29 (13:12)

Sokol Poruba a SHK Kunovice volno.

Dorostenci Paskova sehráli svůj mistrovský zápas v Klimkovicích a před samotným utkáním byli považování za jasné favority. To možná vedlo tým k podcenění soupeře. Když se k tomu přidaly zahozené vyložené šance, spoustu technických chyb, špatná obrana a nedodržování taktiky, znamenalo to nečekanou, ale zaslouženou porážku 18:21. Dobrý výkon podal pouze Richard Maňák v obranné činnosti. Jinak to byl ze strany paskovských mladíků nejslabší výkon v této sezoně.

Další výsledky 5. kola Severomoravské ligy dorostu:

DTJ Polanka B – HC Hlučín 22:22,

Sokol Trnávka – TJ TŽ Třinec 10:9,

TJ Rožnov p. R. B – TJ Nový Jičín 37:24

Sokol Krmelín – TJ Cement Hranice n. Mor. B 20:18.

Na mladší žáky Paskova čekal o víkendu velice těžký soupeř z Karviné. Po první půli vypadal výsledek 0:10 pro hostující žáky. Konec zápasu ovšem domácí házenkáři nezvládli a konečný stav byl 3:33 pro kluky z Karviné. O branky Paskova se zasloužil Jakub Gál. (jb)

10.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.

Krayzel o derby Třince a Vítkovic: Atmosféru dělají diváci, ta hráče vždy pohltí

Již 21 let svádějí v extralize hokejisté Třince a Vítkovic nesmlouvavé bitvy. Ta dnešní bude výjimečná. Na programu je totiž jubilejní sté derby těchto regionálních rivalů.