Sešívaní předvedli bleskový odpich – za pokaženou rozehrávku hosty gólově pokárali Hrdina se Salákem. Absence Blahuta, Sieroty, Opluštila, Kantora a Sikory uvolnila místo brankáři Kreželokovi a Przyczkovi. Gólman přesným nákopem našel hlavu svého kolegy a ten se postaral o vyrovnání. O pár minut později si slabší chvilku v zápase vybrali také domácí, což Przyczkovi umožnilo radovat se z druhého zásahu. Nadějné vedené hosté z Třince neudrželi, sedm minut před koncem o jednogólovou výhodu přišli. Nejdříve Homola usměrnil do sítě střelu Stibory a vzápětí se za pasivní asistence obránců prosadil Hrdina. V poslední minutě stejný futsalista zakončil přečíslení, čímž dovršil obrat. Stejný scénář mělo rovněž utkání v Třinci, kde po výhře 2:4 jásali Pražané.

„Ačkoliv nám scházelo několik hráčů obvyklé sestavy, drželi jsme nadějný náskok. Připravili jsme se o něho sami dvěma chybami v rozmezí několika vteřin. Je to velká škoda, protože s týmy od třetího místa níže dokážeme sehrát vyrovnané zápasy. Tentokrát jsme opět prohráli vyhrané utkání," litoval předseda třineckého klubu Josef Cieslar starší.

Po posledním ze série pěti utkáních v halách protivníků se jeho celek znovu ocitl na sestupové příčce. Záchranu má pořád ve svých rukou, ze zbývajících pěti duelů bude mít pětkrát výhodu domácí palubovky. „Doma nastoupíme po dvou měsících. Čeká nás Helas Brno, poté televizní utkání se Spartou. Musíme uhrát nějaké body a posléze zvládnout duely s Českou Lípou a Hradcem Králové, ty pro nás budou rozhodující. K záchraně budeme potřebovat aspoň devět bodů," odhadl Cieslar starší. (rom)

SK SLAVIA PRAHA – SKP OCEL TŘINEC 4:2 (1:2)
Branky: 1. Salák (Hrdina), 33. Homola (Stibora), 34. Hrdina, 40 Hrdina (Salák) – 6. Przyczko (Kreželok), 15. Przyczko (Buryan). Rozhodčí: Melničuk, Chládek.

Třinec: Kreželok – Mendrok, Samek, Buryan, Hudzieczek, Baron, Przyczko, Slavík, Kašický. Trenér: Andrea Bucciol.

Chance liga – 15. kolo: FK ERA-PACK Chrudim – SK Interobal Plzeň 2:0 (2:0), Nejzbach Vysoké Mýto – Mados MT Hradec Králové 3:1 (2:1), Démoni Česká Lípa – Gardenline Litoměřice 3:2 (1:2), FC Tango Hodonín – FC Benago Zruč n. S. 5:10 (2:7), Helas Brno – AC Sparta Praha 5:5 (3:2).