Nohejbalisté Bruno Teamu nejlepší

Sviadnov - Předposledním, čtvrtým turnajem, pokračovala Frýdecko-místecká liga v nohejbale trojic. Další nohejbalový turnaj se opět odehrál v tělocvičně TJ Sviadnov a jako vždy bylo osm týmů rozlosováno do dvou skupin, kdy se poté pokračovalo zápasy o konečné umístění.

28.2.2013

Momentka z nohejbalového turnaje. Ilustrační fotografie.Foto: Martin Černý

Ve skupině A se nejvíce dařilo týmu Seniors, který ztratil jediný bod za remízu s Rychvaldem, který je do semifinále nakonec přeci jen doprovodil. Ani na počtvrté se nepodařilo mezi nejlepší čtveřici postoupit Skleníku, ani Nové Dědině.

Ve skupině B byla situace ještě vyrovnanější. Knedlíku stačila k postupu do semifinále z první pozice jediná výhra a dvě remízy. To Bruno Team postoupil z druhého místa, při stejném počtu tří bodů shodně se Staříčem, jen díky lepšímu vzájemnému utkání. Nošovice získaly jen dva body, a to na postup do semifinále nestačilo.

V dolním pavouku play-off nejprve Skleník zdolal Nošovice a Staříč neuspěl proti Nové Dědině. V utkání o konečné sedmé místo pak Nošovice podlehly Staříči v poměru 1:2. Páté místo pak pro sebe stejným vítězstvím nad Novou Dědinou urval Skleník.

V prvním semifinále se odehrál dramatický boj, který rozhodl až poslední možný míč. První set pro sebe získali Seniors, druhý pro změnu Bruno Team. O postupu se tak muselo rozhodnout ve třetím setu. Nejtěsnějším rozdílem 10:9 nakonec zvítězil Bruno Team. Ve druhém semifinále pak překvapivě snadno porazil Knedlík ve dvou setech vítěze minulého turnaje a vedoucí tým ligy, Rychvald.

Rychvaldu se tentokrát příliš nedařilo a stejně hladce jako v semifinále, podlehl i v utkání o třetí místo, tentokráte týmu Seniors .

Finále bylo daleko napínavější. Bruno Team se v turnaji pomalu rozjížděl, ale v závěrečných utkáních už opět prodal svou zkušenost. Knedlík sice bojoval, získal pro sebe druhý set, ale v rozhodujícím třetím, se štěstí opět přiklonilo na stranu Bruno Teamu, který tak získal turnajové vítězství. A navíc se tímto vítězstvím dostal i do čela celkového pořadí ligy.

Pořadí ve čtvrtém turnaji: 1. Bruno Team, 2. Knedlík, 3. Seniors , 4. Rychvald, 5. Skleník, 6. Nová Dědina, 7. Staříč, 8. Šošovice.

V závěrečném turnaji FM nohejbalové ligy, který se odehraje v sobotu 23. března opět v tělocvičně TJ Sviadnov, se bude bojovat o dvojnásobný počet bodů, a tak je souboj o konečné vítězství stále otevřen.

Pořadí ligy po čtyřech turnajích: 1. Bruno Team 148 bodů, 2. Rychvald 139 b, 3. Seniors 121 b, 4. Knedlík 115 b, 5. Staříč 94 b, 6. - 7. Nová Dědina a Skleník 88 b, 8. Nošovice 67 b. (raš)