KH Orel Paskov - Sokol Ostrava 23:24 (12:12)

Již před samotným zápasem bylo jasné, že hostující tým se s předstihem stal vítězem letošního ročníku 2. ligy mužů. Samotné utkání pak nabídlo divákům velice kvalitní, rychlou a dramatickou podívanou až do posledních minut zápasu. Obě družstva, přestože výsledek již nemohl na jejich postavení v tabulce nic změnit, nastoupila k utkání s maximálním nasazením. Vždyť šlo i o prestižní záležitost dvou blízkých klubů. Paskovští si v první polovině střetnutí postupně vytvořili mírný náskok, který ve 22. minutě narostl dokonce až na rozdíl čtyř branek (11:7). V závěru první půle ale hosté zabrali a do kabin se odcházelo v poločase za nerozhodného stavu 12:12.

Po změně stran oba týmy pokračovaly v dramatickém souboji, který vyvrcholil až v závěrečných vteřinách. Deset sekund před koncem totiž rozhodčí neodpískali jasný sedmimetrový hod za faul na paskovského hráče, takže si Ostravští jednobrankové vedení stačili pohlídat. Domácí však za předvedený výkon zaslouží pochvalu. Tradičně skvěle zachytal brankář Dalibor Kokeš, v poli se střelecky blýskli nestárnoucí Milan Pavlíček a Michal Oulehla. Výbornou kulisu tentokráte vytvořilo i publikum (asi 100 přihlížejících diváků). Na závěr letošního ročníku druholigové soutěže zajíždí Paskov v neděli 17. května do Zubří. Ostravu ještě čeká baráž o postup do 1. ligy.

Paskov: Kokeš, Weselovski - Holčák, Oulehla 6, Pavlíček 10, Unger, R. Blažek, Bezecný 2, Matějka, Horák 2, R. Novák, Piš 3.

Další výsledky 21. kola: Házená Uničov – DTJ Polanka n. O. 30:36 (11:18), Sokol Prostějov B – Zbrojovka Vsetín 39:27 (19:18), SK Velká Bystřice – Lesana Zubří 22:23 (13:12), TJ Holešov – TJ Sokol Trnávka 33:27 (16:13), TJ Šumperk – TJ STM Olomouc 28:27 (13:11). (jb)

1. TJ Sokol Ostrava 21 17 1 3 611:479 35

2. TJ Šumperk 21 16 0 5 651:560 32

3. DTJ Polanka n. O. 21 15 1 5 607:561 31

4. TJ STM Olomouc 21 13 0 8 582:525 26

5. KH Orel Paskov 21 12 2 7 619:573 26

6. TJ Lesana Zubří 21 11 1 9 568:551 23

7. TJ Holešov 21 10 1 10 538:566 21

8. Zbrojovka Vsetín 21 9 2 10 573:597 20