Po roce stráveném v 1. lize jsou opět mezi českou házenkářskou elitou, kde by se rádi prezentovali lépe než v předminulé sezoně, která skončila sestupem.

Házenkáři Kopřivnice hostili v pondělní předehrávce 6. kola úřadujícího mistra z Plzně, který v neděli uspěl ve Zlíně 34:20 a proti kterému sehráli padesát minut vyrovnané bitvy. V závěru zápasu se však projevila větší zkušenost týmu trenéra Šetlíka, který zvítězil 33:28 a z moravského tripu se tak vrátil s plným bodovým ziskem.

„Deset minut před koncem jsme prohrávali pouze o branku, takže jsme si věřili, bojovali jsme, ale hold to rozhodly maličkosti v poslední desetiminutovce, kde se dělá zápas. Tam jsme pohořeli," uvědomoval si odchovanec ostravské házené ve službách Kopřivnice Jaromír Petřík.

V poločase jste ztráceli pouze jedinou branku a byli jste Plzni dlouho vyrovnaným soupeřem. Co nakonec rozhodlo?

Víme, kde je největší plzeňská síla a že mají kvalitně zdvojené posty a výborné střelce z dálky. Byli jsme na to připraveni a dívali jsme se na video. Zvolili jsme obranu 1-2-3, ale udělali jsme hodně technických chyb. Zbytečně jsme byli vylučovaní, když jsme pozdě reagovali. Z mého pohledu jsme s Plzní odehráli určitě dobrých čtyřicet minut a potom nám odešly síly, možná i zkušenosti. Plzeň toho dokázala využít a určitě byla v závěru lepší.

Na začátku druhé půle jste dobře odehráli dvojnásobné oslabení a ve 35. minutě jste dokonce vedli 20:18. Co se potom stalo?

S klukama jsme si v šatně řekli, že pokud tohle oslabení přežijeme, tak šance určitě je. Dokonce jsme pak ještě v 50. minutě prohrávali pouze o branku, ale v závěru zápasu jsme pohořeli.

V utkání jste si nic nedarovali s reprezentačním pivotem Jakubem Šindelářem. Jak to s ním bylo těžké?

Je to tam vždycky dost peprné. Každý si něco přisolí, ale tak to tam pivot má. Šindelář je kvalitní pivot, reprezentant, takže zkušenosti a kvalitu určitě má.

Dva dny před pondělní předehrávkou s Plzní jste po nevýrazném výkonu padli v Zubří 27:38. Čím to?

Tam to bylo strašně špatné. Hrajeme opravdu jako den a noc. Nevím proč (povzdechl si). Je to asi nezkušeností nebo tím, že se tým oproti první lize pozměnil. Přišli nějací noví hráči, takže to chce chvilku zvyku, ale asi bych se přikláněl k tomu, že máme mladší nezkušený mančaft a někdy se nám to nesejde. Ale nehrajeme úplně špatně, dokonce jsme tam vedli 5:2, ale potom jsme udělali řadu chyb a najednou jsme prohrávali 7:14. Nesmíme dělat tolik technických chyb a bude to dobré. Je teprve začátek sezony a určitě na sobě budeme dále makat.

Loňskou sezonu jste trávil ve Frýdku-Místku, který po pěti kolech vede extraligovou tabulku. Co na to říkáte?

Kluci se mi hrozně líbí. Funguje jim obrana a vyrostli tam hráči jako Strack, Mynář nebo i mladý Rajnoha. Už to není jenom na Vojtovi Petrovském, jako tomu bývalo vloni nebo předloni. Hrají kolektivně, na středu obrany mají zkušené chlapy Vaculu s Krahulíkem a přeju jim, ať jim to vydrží.

Jak zatím hodnotíte kopřivnický vstup do sezony?

V prvních dvou domácích zápasech jsme hostili Litovel a Zlín a chtěli jsme oba zápasy zvládnout. S Litovlí to byl ale propadák. Se Zlínem jsme získali dva body, ale pak nám to zase vůbec nevyšlo v Zubří. Proti Plzni už to bylo lepší. Chtěli jsme mít teď už čtyři body, ale mám jenom dva. Nic se ale neděje, jedeme dále. Jsme na začátku sezony.