Kunčice /FOTOGALERIE/ – Druholigový nováček z Kunčic proti favoritovi dlouho držel krok, zkušenost hostí se projevila až v samém závěru střetnutí.

23 fotografií
Komax Kunčice - Likop Třinec.

Komax Kunčice - Likop Třinec.Foto: Zdeněk Šrubař

Komax Kunčice – SKP Likop Třinec 4:7 (2:1)

Do odvetné části druholigové futsalové soutěže zajížděli Třinečtí na půdu nováčka z Kunčic, který se po podzimní části pohyboval na průběžném 6. místě s 18 získanými body. Hostům navíc chyběli dva hráči základní sestavy (Goj a Kufa) a navíc se jim hned v prvním střídání Mendrok. Trenér Cieslar tak stáhnul hru pouze na šest hráčů. Podle toho také vypadal úvod první půle, kdy se zkušenější Likop nemohl dostat do obrátek a byli to naopak domácí, kteří určovali tempo hry.

V 6. minutě utkání se domácí ujali vedení a když v 15. minuty zvýšili na 2:0, zdálo se, že Třinečtí opět vyjdou z hřiště svého soupeře naprázdno. Naštěstí pro ně, se k výbornému výkonu rozehrál kapitán týmu Duda, který v 17. minutě snížil na rozdíl jediné branky, a tím načal své galapředstavení. Další dvě branky přidal Duda v rozmezí 23. až 27. minuty, čímž otočil skóre na 2:3 ve prospěch hostí. Domácím se podařilo vcelku brzo vyrovnat, ale Duda svou čtvrtou brankou opět poslal Likop do těsného vedení.

Pět minut před koncem zápasu zvýšil Csikán po Dudově přihrávce na rozdíl dvou branek. Domácí se nevzdali a ve 36. minutě snížili náskok Třince na 4:5. Poté domácí futsalisté odvolali brankáře a hráli s jedním hráčem v poli navíc. Toho Třinečtí dokázali maximálně využít, když nejprve Stoszek a po něm Csikán skórovali do opuštěné kunčické branky, čímž uzavřeli účet utkání na 4:7.

„Věděli jsme, že jedeme na horkou půdu, kde nepochodila ani taková mužstva, jako například ostravské VŠB. Navíc jsme byli oslabeni o Goje s Kufou a aby toho nebylo málo, tak se hned v prvním střídání zranil Mendrok. Přestože se kluci v první půli hledali, tak nakonec dokázali, že hrát pouze na šestici hráčů bylo správné. Ve vynikajícím světle se ukázal kapitán Duda, který byl doslova k neudržení. Bylo jej všude plno a byl to hlavně on, kdo dokázal zvrátit nepříznivý vývoj a dovést mužstvo k první venkovní výhře. Samozřejmě poděkování patří celému týmu a já věřím, že tak budeme pokračovat i v dalších zápasech,“ přeje si manažér třineckých futsalistů Josef Cieslar starší.

Třinec měl další druholigové kolo odehrát v domácím prostředí s rezervním týmem Tanga Brno. Na žádost Brněnských (mají zrovna v tom termínu sedm hráčů na mezinárodním turnaji, pozn. red.) se však utkání odložilo až na pátek 26. února. Další utkání tak čeká na Likop až v pátek 22. ledna, kdy se představí na palubovce brněnského Tomsonu. Domácí příznivci uvidí své miláčky pak o týden později, kdy se v třinecké hale STaRS představí exligová VŠB Ostrava.

Likop Třinec: Hekera – Duda, J. Cieslar ml., Stoszek, Mendrok, Csikán, Hnilo, Očadlík. Střídali: Kloda, M. Cieslar, Symerský. Trenér: Josef Cieslar st.

Další výsledky 12. kola: Slavie Havířov – Gillotina Choceň 7:0 (5:0), Agromeli Brno – CCM Jistebník B 3:3 (1:1), Tango Brno B – VŠB Ostrava 6:1 (4:1), Havlíčkův Brod – UFA Hradec Králové 7:3 (4:2). (jb)

Prodej živých vánočních stromků je v plném proudu

Frýdek-Místek, Třinec - Připomínky, že Vánoce se blíží, číhají na každém kroku zářící ulice a centra měst, vůně punče či svářáku nebo třeba hrající koledy v obchodních domech. V minulých dnech odstartoval i prodej vánočních stromků.

Nové jízdní řády zruší některé spoje

Od zítřka vstoupí v tuzemsku v platnost nové jízdní řády. Změny se dotknou také cestujících na autobusových linkách na Frýdecko-Místecku.

Lokalita za železniční tratí v třineckých Lyžbicích ožívá

Třinec - Včera ráno tam byla otevřena prodejna Kaufland s parkovištěm o kapacitě 314 míst, zároveň se upravilo okolí a příjezdová komunikace včetně kruhového objezdu. Navíc už od neděle 11. prosince budou do této části jezdit i autobusy MHD: nová zastávka má název Lyžbice, za tratí.