Paskov Saurians – Panthers Otrokovice 4:5 (1:2, 3:1, 0:1 – 0:1) po prodloužení

Na úvodní branku celé semifinálové série si početná divácká návštěva v paskovské nafukovací hale musela počkat až do 10. minuty. Z gólu se radovali ale hosté. O dvě minuty později to bylo již rozdílem dvou branek. Na góly Sovjáka a Vaňka naštěstí domácí Ještěři dokázali najít odpověď. Ke konci první třetiny nejprve snížil Chalupa a v páté minutě druhého dějství srovnal Šobich. V dalším průběhu šli Panteři ještě jednou do jednobrankového náskoku, později ale Švajný se Svobodou otočili vývoj utkání na 4:3 pro domácí tým.

Ještěři tak vstupovali do třetí třetiny přeci jen v psychické výhodě. Stejně jako domácí mohli své vedení pojistit, mohli i hosté vyrovnat. Šance se totiž střídaly na obou stranách. Gól padl nakonec jen jeden. V 52. minutě zachránil hosty Sovják.

Nastavený čas přinesl po většinu času opatrnou hru, kterou mohl ukončit domácí Karola, jeho dorážce ze středu hřiště mnoho nescházelo. Co se nepovedlo domácím, povedlo se o chvíli později hostům. Ti v čase 66:25 využili nacvičeného signálu, když Nagyho dlouhou přihrávku zužitkoval Vaněk. „Duel asi rozhodla naše tragická hra v početní výhodě. Vždyť kluci hráli v této výhodě dobrých jedenáct minut,“ hledal příčiny úvodní porážky Petr Moravec z paskovského klubu. „Byli jsme lepším celkem, měli jsme míček více pod kontrolou. Z tempa nás ovšem vyváděla častá vyloučení, když rozhodčí zřejmě podlehli atmosféře,“ řekl po utkání kouč Otrokovic Petr Hrabec.

Branky: 17. Chalupa (Rebroš), 25. Šobich (Komínek), 36. Švajný (Holenka), 38. Svoboda (Rebroš) – 10. Sovják (Vaněk), 12. Vaněk (Sovják), 29. Kostka, 52. Sovják (Valčík), 67. Vaněk (Nagy). Rozhodčí: Kotala – Hála, vyloučení: 1:3, navíc Krkoška (Otrokovice) na 5 minut, využití: 1:0, diváci: 158, střely na branku: 29:30. Stav série: 0:1.
Paskov: Souček, Mikeska – Klega, Komínek, Holenka, Chalupa, Rebroš, Svoboda, Maier, Řezák, Karola, Šobich, Kurečka, Dohnal, Dzierža, Ivan, Švajný, Both, Kohút.

Paskov Saurians – Panthers Otrokovice 4:10 (0:1, 1:1, 3:8)

Vstup do druhého semifinálového zápasu měli domácí Ještěři lepší, ale překonat otrokovického brankáře se jim nedařilo. A tak to byli opět Panteři, kteří šli do vedení. Ve 12. minutě se trefil Mikeška. V prostřední části hostům stačilo pouhých 140 vteřina a na světelné tabuli svítil stav 0:2 pro Pantery. Poté následovala opět dlouhá pasáž, ve které nebylo o zajímavé momenty nouze, avšak bez gólového efektu. Teprve ve 39. minutě se domácím konečně podařilo protrhnout střelecké trápení a díky trefě Kohúta snížili na 1:2. V této chvíli (včetně sobotního prodloužení) bylo odehrálo 107 minut a diváci viděli celkem 12 branek. V této chvíli asi nikdo nečekal, že závěrečné dějství druhého zápasu nabídne hned dalších 11 gólů.

Paskov vstoupil do třetí třetiny aktivně a odměnou mu bylo v čase 42:30 vyrovnání z hole Šobicha. Pak se ale hra domácích začala bortit jako domeček z karet. Panteři ve 45. minutě v rozmezí 26 vteřin odskočili na 2:4, ale to nebylo zcela vše. Ještěři se snažili o vyrovnání nepříznivého stavu a hosté je z rychlých protiútoků trestali. Ve 47. minutě stačilo hostům dokonce jen 30 sekund, aby třikrát překonali domácího brankáře. Paskovští se nevzdávali a góly Karoly a Botha snížili na přijatelnějších 4:7. Závěr ale opět patřil otrokovickému nováčkovi, který třemi zásahy pečetil své zasloužené vítězství.

Paskovu tak nezbývá nic jiného, než dvakrát vyhrát na hřišti svého soupeře. Sobotní duel ve zlínské hale SPŠ startuje v 18.30 hodin, případný čtvrtý zápas série by se pak hrál o den později od 17.15 hodin.

Branky: 39. Kohút (Dohnal), 43. Šobich (Rebroš), 49. Karola (Mikeska), 52. Both (Svoboda) – 12. Mikeška (Kostka), 23. Večeřa (Vyoral), 45. Vaněk (Valčík), 45. Hradil (Valčík), 47. Vaněk (Nagy), 47. Nagy (Kořený), 47. Valčík (Vaněk), 56. Sovják (Valčík), 57. Večeřa (Krkoška), 58. Valčík. Rozhodčí: Vybíhal – Kačer, Vyloučení: 3:2, využití: 0:1, oslabení: 1:0, diváci: 123, střely na branku: 25:43. Stav série: 0:2.

Další semifinále: Torpedo Havířov – SK Bivoj Litvínov 5:1 a 7:3 (stav série: 2:0).