Škola Joomuk se neztratila

Frýdek-Místek - V polovině června se v Opavě konalo úvodní kolo oblastní soutěže regionu severní Moravy v Taekwon-Do ITF. Do opavské sportovní haly přijelo 93 závodníků z pěti škol. Soutěžilo se ve dvou disciplínách (sportovní sestavy – Tuly a sportovní boj – Matsogi).

1.7.2008

Finálový boj v Matsogi žáků ve váhové kategorii do 44 kg mezi Radimem Kosturou (vlevo) a Adamem Michalčákem.Foto: Archiv/oddílu

Členové frýdecko-místecké taekwondové školy Joomuk získali nakonec 29 medailí. V Tulech dosáhli na nejvyšší stupínek žákyně Kateřina Weizerová a juniorky Karolína Hlaváčková a Lucie Pavlásková. Stříbrné medaile získali žáci Vojtěch Matulík a Adam Michalčák, dále pak juniorka Veronika Rajnochová. Bronzové medaile se pak třepetaly na hrudi žákům Tereze Lepíkové či Radimu Kosturovi, juniorkám Kristýně Kreissové a Denise Ulmannové, juniorům Marku Cincialovi a Janu Kollárovi. V Matsogi byli nejúspěšnější Adam Michalčák, Anna Mokroschová a junior Jan Kaděra. Stříbro obsadili Kateřina Weizerová, Klára Nolanová, Adam Kostura, Radim Kostura, Kristýna Kreissová a junioři Patrik Čejka, Albert Habrnal a Michal Pavlásek.

Bronz pak získali Vojtěch Matulík, juniorky Denisa Ulmannová, Karolína Hlaváčková, Lucie Pavlásková a junioři Jakub Pešek s Janem Kollárem. V celkovém hodnocení obou soutěžních disciplín obsadili druhé místo žákyně Kateřina Weizerová, žák Adam Michalčák a juniorka Karolína Hlaváčková, na bronzovou pozici dosáhla juniorka Lucie Pavlásková. „Naši závodníci podali bojovné výkony,“ ocenil vystoupení svých svěřenců předseda školy Joomuk Jozef Juhás. (zd)

1.7.2008 VSTUP DO DISKUSE

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Ondřej Mojžíšek s maminkou, Frýdek-Místek, nar. 15. 8., 48 cm, 3,37 kg, Nemocnice Frýdek-Místek.
17

Oceláři na úvod Rona Cupu vyhráli

První vítězství na turnaji Rona Cup ve slovenském Trenčíně si připsali ve čtvrtek odpoledne hokejisté Třince. Svěřenci Václava Varadi porazili Žilinu 4:3.

Část obchvatu Frýdku-Místku získala stavební povolení. Vyhráno ale projekt nemá

V případu plánovaného obchvatu Frýdku-Místku nastal posun. Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení pro část trasy, která zasahuje do přírodní památky Profil Morávky.