„Velká škoda zbytečně prohraného třetího setu. Utkání jsme měly rozehrané na 3:1, ale vlastními chybami jsme se připravily o tři body," lamentovala po zápase frýdecko-místecká kapitánka Katarína Dudová.

Frýdek po vyrovnané první sadě začal v dalším průběhu utkání soupeřky přehrávat. Druhý set získaly sokolky pro sebe v poměru 25:17. V tom třetím, zřejmě rozhodujícím, prohrávaly 16:20, ale šesti body v řadě dokázaly stav otočit na 22:20. V závěru setu měly domácí hráčky dva setboly, úspěšnější ale nakonec byly Jihomoravanky. Frýdecko-místecké volejbalistky se nevzdaly a čtvrtou sadu pro sebe urvaly za jednadvacet minut 25:12. Šlo se tedy do zkráceného setu. Na rychlé vedení domácích 2:0 reagovaly Brňanky šestibodovou šňůrou. Sokolky dokázaly ještě v závěru snížit na 12:13, jenže svěřenkyně trenéra Gonzaleze si už výhru vzít nenechaly. „K vidění bylo vyrovnané utkání, kdy rozhodovaly maličkosti. My udělali bohužel více chyb," hodnotil duel domácí trenér Pavel Kožuch. „Bylo to jako na houpačce. Domácí dominovali ve druhé a čtvrté sadě. Vše se odvíjelo od nevynucených chyb a těch jsme v důležitých chvílích udělali méně. I proto jsme tady vyhráli," svěřila se brněnská kapitánka Sandra Onderková.

Na frýdecko-místecké volejbalistky čeká v tomto týdnu porce dvou dalších utkání. Ve čtvrtek sokolky zajíždí k derby do Ostravy (utkání má začátek v 17 hodin), v sobotu pak přivítají na domácí palubovce mistryně z Prostějova (hala u 6. ZŠ, 17 hodin).

SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – KP BRNO 2:3 (-21, 17, –25, 12, –12)

Rozhodčí: Trumpeš, Kostka. Diváci: 400. Doba hry: 123 minut.

Frýdek-Místek: V. Závodná, Dudová, Michalíková, Turbak, Kubová, Štrbová. Libero: Kędzia. Střídali: Melicharová, Yordanska. Trenér: Pavel Kožuch.

Další zápasy 19. kola: Olymp Praha – TJ Ostrava 3:2 (13, –13, 17, –21, 10), SK UP Olomouc – SG Brno 3:0 (12, 22, 21), VK Přerov – Sokol Šternberk 3:0 (18, 16, 19).