„Na holkách bylo po těch posledních zápasech vidět zlepšení. I proto jsme věřili, že s Olympem můžeme něco uhrát," řekl trenér domácích volejbalistek Leopold Tůma.

Pražanky měly ale lepší vstup do zápasu. Dařilo se jim jak na smeči, tak i na bloku. Úvodní sadu nakonec Olymp pro sebe získal v poměru 25:20. Druhý set byl sice do stavu 8:8 vyrovnaný, poté však znovu hostující hráčky potvrdily, že si do Frýdku přivezly přeci jen lepší formu, než mají domácí. Sokolky se do utkání vrátily ve třetí sadě, kterou v dramatické koncovce nakonec získaly pro sebe 26:24. Rozhodnutí pak přinesl čtvrtý set. Olymp se v koncovce dostal do vedení 16:23, domácím se podařilo snížit ještě na 21:24, ale hostující hráčky si již vítězství vzít nenechaly. „Z naší strany to bylo tentokráte moc křečovité. Soupeř nás tlačil především podáním, nám zase selhala obrana na síti. I přes porážku musím ale holky pochválit za bojovnost," řekl k zápasu trenér Frýdku-Místku Leopold Tůma.

Sokolky v tomto týdnu čeká porce dvou duelů na palubovkách svých soupeřek. Ve čtvrtek poměří svěřenkyně trenéra Leopolda Tůmy síly s mistrovským Prostějovem, v sobotu se pak Frýdek představí v Ostravě. Derby se hraje od 17 hodin.

SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – OLYMP PRAHA 1:3 (-20, -16, 24, -21)
Rozhodčí: Trumpeš, Ištvánek. Diváci: 250. Doba hry: 117 minut.

Frýdek-Místek: Uhrová 2, Štrbová 11, Jurčíková 5, Pavelková 19, Holišová 15, Mitrega 5. Libero: Radivojevičová. Střídaly: I. Vašinová 1, K. Vašinová 1. Trenér: Leopold Tůma.

Další zápasy 10. kola: Volejbal Přerov – VK Fénix Brno 3:0 (12, 17, 18), TJ Sokol Šternberk – VK Agel Prostějov 0:3 (-20, -20, -16), VK Královo Pole – TJ Ostrava 2:3 (-19, -23, 23, 18, -13), VK UP Olomouc volno.

Tabulka extraligy žen volejbalZdroj: Deník