Sokolky nestačily Přerovu a těsně prohrály

Přerov, Frýdek-Místek – Extraligové volejbalistky Frýdku-Místku zajížděly k dalšímu zápasu nejvyšší soutěže do Přerova.

29.1.2010 1

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Šrubař

PVK Přerov – Sokol Frýdek-Místek 3:2 (23, –24 , –19, 21, 16)

Hostující celek nastoupil k zápasu v roli favorita, ale zřejmě podcenil soupeře, což se mu nevyplatilo. Diváci od začátku sledovali bojovné utkání s množstvím nevynucených chyb na obou stranách. První set těsně vyhrály domácí volejbalistky, druhý naopak Frýdek-Místek. Když po třech setech hosté vedli 2:1, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Však domácí celek se vzchopil, vyrovnal a v rozhodující sadě dosáhl nečekaného vítězství.

Přerov: Kotounová, Nucová, Mihálová, Mrázková, Dřímalová, Goliášová, libero: Kapavíková. Střídaly: Hronová, Dýčková, Tomšíková, Zajícová. Fiedlerová.

Frýdek-Místek: Haškovcová, Malá, Šímová, Orlovská, Košická, Mazurová, libero: Kanovská. Střídaly: Janďourková, Frigmanská, Pavelková. (red)

Jak přilákat žáky k řemeslu? Školy hledají účinné cesty

Frýdek-Místek - Učňovské obory v tuzemsku skomírají. Školy se potýkají s úbytkem žáků, i proto vymýšlejí nové nápady, jak přilákat zájemce k řemeslu.

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.