SCM-ČVS JUNIORKY – SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 0:3 (-18, –19, –24)

Již v úvodním setu dokázaly volejbalistky Frýdku-Místku potvrdit svou roli favorita, kterou potvrdily následně i v dalším průběhu střetnutí. Na začátku třetího setu juniorky ČR dokonale své soupeřky zaskočily svou aktivní hrou a vytvořily si i mírný náskok. Jenže Sokol zvládl koncovku setu. Díky obměně hráček se podařilo hostujícímu celku srovnat stav na 20:20 a v závěru setu, kdy se bojovalo o každý míč, byly sokolky nakonec úspěšnější. „Utkání jsme si zbytečně zkomplikovaly svou vlastní nedůsledností,“ řekla po konci střetnutí hostující trenérka Alexandra Dedková.

„Z naší strany to nebyl zrovna moc povedený zápas, chybělo nám větší nasazení. Největší problémy nám dělalo podání domácích hráček,“ dodala kapitánka Frýdku-Místku Jana Šímová. Zklamanějším ze vzájemného duelu byl domácí kouč Aleš Novák. „V životě bych neřekl, že existuje tolik typů chřipek. Hodně jsem spokojen s výkonem našeho libera Veroniky Dostálové a v útoku nezklamala Kossányová. Velký pokrok z extraligy kadetek do extraligy žen pak absolvovala Šípová z Mittalu Ostrava, která svým výkonem vůbec nezklamala.“

V dalším kole zavítají hráčky Frýdku-Místku do Prostějova. Dosavadní suverén ztratil v této sezoně pouhé dva sety, takže to svěřenkyně trenérky Alexandry Dedkové nebudou mít na Hané vůbec jednoduché. Utkání v Prostějově začíná v sobotu 5. prosince v 17 hodin.

Rozhodčí: D. Rychlík – R. Činátl, diváků: 42, doba hry: 73 minut.

Frýdek-Místek: Haškovcová, Šímová, Malá, Orlová, Košická, Mazurová. Libero: Kanovská. Střídaly: Pavelková, Janďourková, Celíková, Kojdová, Frigmanská. Trenérka: Alexandra Dedková.

Další výsledky 12 kola: Šternberk – Slavia Praha 3:1 (19, 20, –24, 18), Brno – Olymp Praha 3:2 (21, 27, –22, –18, 16), Přerov – Olomouc 0:3 (-10, –22, –19), Ostrava – Liberec 3:0 (16, 20, 19).

1. Frýdek-Místekxx11×x10×x1×­x0×x30:10×x21

2. Prostějov­xx10×x10×x0×x0×x30:2×x20

3. SK UP Olomoucxx11×x8×x3×­x0×x26:15×x19

4. Olymp Prahaxx11×x8×x3×x0­×x26:15×x18

5. VK KP Brnoxx10×x7×x4×x0­×x27:15×x18

6. Mittal Ostravaxx11×x5×x6×x0­×x19:24×x16

7. Sokol Šternberkxx11×x4×x7×­x0×x17:26×x15

8. Slavia Prahaxx11×x3×x8×x0­×x15:28×x14