Sokolky postoupily do semifinále

Frýdek-Místek – Extraligové volejbalistky Frýdku-Místku hned první duel v Praze zvládly a radují se tak z postupu mezi čtyři nejlepší celky v republice.

8.4.2010

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Šrubař

Volleyball club Slavia Praha – TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3

Hostující volejbalistky nechtěly čtvrtfinálovou sérii příliš protahovat, proto přijely do Prahy s jasným úmyslem, zvítězit. V prvním setu viděla stovka přihlížejících diváků volejbal s výbornou hrou obou týmů. Více štěstí měly nakonec v koncovce domácí hráčky. Úvod druhé sady patřil Frýdku, který si vedení udržoval až do stavu 16:21. Pak však hosté chybovali nejen na servisu, ale i v útoku a domácí dokázali zvrátit nepříznivý stav ve svůj prospěch 26:24. Stejně jako ve druhém zápase vedla Slavie nad sokolkami 2:0.

Hostující hráčky zlepšily ve 3. a 4. setu svou hru na síti a po shodných výhrách 18:25 srovnaly stav na 2:2. Rozhodnutí přišlo tedy ve zkrácené hře. Sokolky se brzy dostaly do vedení 4:1, domácí sice zdramatizovaly průběh při podání Bízové (12:11), ale závěr si již hostující tým pohlídal. Třetím bodem v zápase nejen že zvítězily, ale také ukončily celou sérii poměrem 3:0 na zápasy.

„Z výsledku jsem hodně zklamaný. Od třetího setu jsme přenechali soupeři iniciativu, rozhodla tak větší hráčská kvalita,“ řekl po utkání domácí kouč Jiří Vojík. „Slavia se svými vysokými hráčkami nebyla lehký soupeř, proto si moc vážíme toho, že jsme čtvrtfinálovou sérii zvládly ve třech zápasech,“ radovala se z postupu trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková.

Sokolky se tak v semifinále postaví Brnu. Termíny semifinále: 14., 15. dubna v Brně, 17., 18. dubna ve FM. Případný pátý duel by byl na pořadu ve středu 21. dubna a hrálo by se na jihu Moravy. „S Frýdkem to bude padesát na padesát. Může se hrát klidně na pět zápasů. Větší tlak bude asi na Frýdek, protože má zkušenější kádr a asi před sezonou čekal víc, než my. Na druhou stranu nemáme co ztratit a máme dvakrát výhodu domácího prostředí,“ řekl brněnský trenér Ondřej Marek.

Volleyball club Slavia Praha – TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3 (23, 24, -18, -18, -11)

Rozhodčí: Záhorová – Bydžovský, diváci: 100, doba hry: 113 minut.

Frýdek-Místek: Kojdová, Mazurová, Frigmanská, Malá, Janďourková, Orlovská. Libero: Kanovská. Střídaly: Košická, Cidlíková, Pavelková, Haškovcová. Trenérka: Alexandra Dedková.

8.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Kam o víkendu? Na lyže nebo předvánoční festival

O víkendu, při kterém se rozsvítí třetí svíčka na adventním věnci, se lidé na Frýdecko-Místecku nudit nebudou. Připravili jsme tipy, kam vyrazit.