Sokolky v derby s Ostravou uspěly

Ostrava - V utkání 7. kola extraligové soutěže volejbalistek zavítaly sokolky na půdu nedaleké Ostravy.

9.11.2009

Z extraligového utkání volejbalistek Mittalu Ostrava a Frýdku-MístkuFoto: DENIK/Pavel Sonnek

MITTAL OSTRAVA - SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 1:3 (21, -19, -17, -23)

V derby měla úvodní sada zcela vyrovnaný průběh, kdy lepší koncovku měly nakonec domácí volejbalistky. Po změně stran začaly hráčky Mittalu kupit chyby, čehož v pohodě hrající sokolky dokázaly využít ziskem prvního bodu. Třetí set byl již zcela v režii hostujících hráček, které zvítězily 17:25. Rozhodující bod pak hostující volejbalistky získaly po boji ve čtvrté sadě.

„V prvním setu nám vyšel záměr s Elblovou na bloku, pak ovšem naše smečařky často po špatném příjmu nepoložily balon,“ hodnotil derby domácí kouč Leopold Tůma. „Byl to těžký zápas. Ze začátku jsme byli nervózní, ale pak se holky uklidnily a soupeře přehrály,“ radovala se trenérka Sokola Alexandra Dedková.

Volejbalistkám Frýdku-Místku se v letošní extraligové sezoně nadmíru daří. Domácí příznivci tak mohou své hráčky opět vidět v sobotu 14. listopadu, kdy od 17 hodin hostí Sokol celek Přerova.

Rozhodčí: J. Gall – Z. Grabovský. Diváků: 350. Čas: 108 minut.

Frýdek-Místek: Orlovská, Košická, Mazurová, Frigmanská, Malá, Šímová. Libero: Kanovská. Střídaly: Kojdová, Janďourková. Trenérka: Alexandra Dedková.

Další výsledky 7. kola: Olomouc – Slavia Praha 3:1 (23, -21, 19, 21), Olymp Praha – Šternberk 3:1 (-23, 12, 23, 14), Liberec – Prostějov 0:3 (-11, -18, -17), utkání Juniorky ČR – Brno se hraje až 22. prosince.

9.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Sociální služby. Ilustrační foto.

Senioři nebudou muset docházet na úřad

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Muže zasáhl v Ostravici elektrický proud

Zásah elektrickým proudem se málem stal osudným pro jednačtyřicetiletého muže v Ostravici. Díky svědkům a záchranářům se ho ale podařilo oživit.

Bývalý hotel Park se pomalu proměňuje

Stavební práce na bývalém hotelu Park v Hnojníku jsou v plném proudu.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Frenštátský hotel Vlčina se možná opět stane vyhledávaným cílem turistů, kongresmanů a třeba i hráčů. Komplex chce koupit skupina Synot.