V 5. kole totiž sokolky v domácím prostředí zdolaly Olomouc 3:1, od té doby vysokoškolačky vyhrály pouze jednou, ale prohrály hned šestkrát. „My teď máme herní krizi, snad nám pomůže vánoční pauza,“ přála si po utkání domácí kapitánka Veronika Gregorová.

Samotné utkání se začalo vyrovnaným průběhem. Za stavu 8:9 pro Frýdek se domácím zranila zkušená opora Chalcarzová, což tým z Hané poznamenal hlavně v koncovce setu. Druhá sada vyzněla zcela pro tým trenérky Alexandry Dedkové, který povolil svému hostiteli pouhých jedenáct bodů. Ve třetí sadě domácí kouč Jiří Teplý přeskupil sestavu a vysokoškolačky vybojovaly set poměrem 25:23.

Ve čtvrté sadě se oba celky přetahovaly o vedení až do stavu 15:15, poté ale přišla osmibodová šňůra hostí a o vítězi duelu bylo prakticky rozhodnuto. „Za vítězství jsme rády, rozhodla podle mého naše větší touha po vítězství,“ radovala se z druhé výhry nad týmem z Hané trenérka Dedková.

K dalšímu utkání vyběhnou frýdecko-místecké volejbalistky v sobotu 7. ledna, kdy se od 17 hodin představí v místecké hale u 6. ZŠ tým pražské Slavie. (Jiří Teplý)

SK UP OLOMOUC - SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 1:3 (-23, -11, 23, -21)

Rozhodčí: L. Grabovský – J. Antušák, diváci: 150, doba hry: 91 minut

Frýdek-Místek: Orlovská, Mazurová, Pavelková, H. Kojdová, Závodná, Frigmanská. Libero: Spáčilová. Střídali: Jurčíková, Chudobová. Trenérka: Alexandra Dedková