SK FBC Třinec - TJ VHS Znojmo 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)

Třinečtí do třetího barážového utkání vstoupili hodně ospale, hosté naopak běhali a vytvářeli si spoustu šancí, které pochytal vynikající brankář Cieslar. V první části bohužel inkasoval po střele Houbala. Utkání se dobře nevyvíjelo ani ve druhé třetině, i když na branku Petra Slámy dokázal odpovědět Plášek.

V poslední minutě Mikeš navýšil znojemské vedení na dvě branky. Trenér Jochman vycítil, že je zle a nabádal své hráče k napadání soupeře. Ti se dostali pod tlak a začali kupit chybu na chybu. Tu první využil z volného úderu Sikora a snížil na 2:3.

Ve 47. minutě utekli v oslabení Plášek s Curneym a prvně jmenovaný vyrovnal. Aby byl obrat dokončen, jeden z hostujících hráčů namazal Haasovi a na světelné tabuli se rozsvítil stav 4:3. Ten vydržel i přes závěrečnou power-play a Třinec se dostal na krok od sestupu.

Branky a nahrávky: 25. Plášek (Führer), 43. Sikora (Vlček), 47. Plášek (Curney), 53. Haas - 6. Janků (Houbal), 23. Petr Sláma (Mahr), 40. Mikeš (Ostrý). Rozhodčí: Gavlas - Mikula. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Počet diváků: 52. Stav série: 2:1.

SK FBC Třinec - FJ VHS Znojmo 4:7 (1:5, 2:1, 1:1)

Čtvrté utkání rozhodla první dvacetiminutovka. Třinečtí se dostali do čtyřbrankové ztráty, kterou přes všechnu snahu nedokázali smazat a rozhodli o tom, že o prvním sestupujícím se rozhodne v pátém zápase ve Znojmě.

Branky a nahrávky: 13. Sikora (Šrámel), 22. Vlček (Plášek), 26. Porosz (Curney), 51. Curney (Plášek) - 3. Petr Sláma (Mahr), 5. Virgl (Petr Sláma), 6. Petr Sláma (Bárta), 14. Virgl (Petr Sláma), 16. Ostrý (Petr Sláma), 30. Mahr (Virgl), 53. Houbal (Janků). Rozhodčí: Nováček - Vašíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Počet diváků: 53. Stav série: 2:2.

TJ VHS Znojmo - SK FBC Třinec 10:3 (3:1, 4:1, 3:1). Přesně do maturitního termínu dvou třineckých opor Curneyho a Krzyžanka se trefil pátý zápas play-down. Trenér Jochman tak musel postavit sestavu bez nich a projevilo se to i na hřišti. V sedmé minutě dostali Slezané možnost první přesilovky, ale naložili s ní trestuhodně. Místo vstřelené branky dvakrát inkasovali a bylo zle. V závěru první části ještě snížil Kormanec, ale na jeho trefu rychle odpověděl Peš. Ve druhé třetině utekli domácí do vedení 7:1 a o prvním sestupujícím bylo rozhodnuto. I když se ještě dvakrát trefil Plášek, na vyrovnání to absolutně nestačilo.

Branky a nahrávky: 8. Petr Sláma, 8. Janků, 18. Peš (Petr Sláma), 25. Virgl (Peš), 26. Šťasta (Palát), 34. Ostrý (Mikeš), 36. Palát (Janků), 43. Šťasta (Mikeš), 51. Palát (Pavel Sláma), 60. Petr Sláma (Virgl) - 18. Kormanec (Šrámek), 36. Plášek (Žák), 60. Plášek (Vlček). Rozhodčí: Gavlas - Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Počet diváků: 367. Konečný stav: 3:2, sestupuje Třinec.

Florbalisté Třince tak po dvou letech opouštějí nejvyšší soutěž a vracejí se zpět do první ligy. (mai)