TJ VHS ZNOJMO - SK FBC TŘINEC 5:7 (1:2, 2:2, 2:3)

Druhé utkání na znojemské palubovce začalo lépe pro domácí. Ti dokázali ve 4. minutě potrestat faul Pláška a brankou Žižky se dostali do vedení. Vzápětí si šel na trestnou lavičku odpočinout Gajdzica, ale to už domácí nevyužili. Naopak ve 12. minutě mohli přihlížet tomu, jak Vlček vyrovnal na 1:1. To nebylo vše. Za dvě minuty utekl v oslabení Žák s Pláškem a Třinec rázem vedl.

Nástup do prostřední části se vydařil naopak hostům. Hned v první minutě se dostal do šance Sláma, obránce Krzyžanek zachytil míček na brankové čáře, rychle rozehrál na druhou stranu a Curney blafákem překonal Dejmala. Znojmu se podařilo rychle snížit Pavlu Slámovi na rozdíl jediné branky, jenže ve 27. minutě Plášek přidal čtvrtou branku Třince. Vyrovnaný výsledek druhé třetiny určil ve druhé polovině Houbal.

Třinečtí v tomto utkání bojovali a hlídali si svého soupeře na dostřel. Domácí měli problémy vyrovnat. To se potvrdilo ve 46. minutě, kdy nervózně hrajícím Jihomoravanům utekl Žák a překonal Dejmala - 3:5. Dvě sekundy uplynuly po polovině třetí části fauloval Polach a rozhodčí nařídili trestné střílení. To neproměnil Řiháček, jenže z následné přesilovky přesně zacílil Petr Sláma. Neuběhla ani minuta a ochozy znojemské haly vybuchly radostí, neboť Bárta zachytil nepřesnou rozehrávku domácích a střelou k tyči vyrovnal.

Když už se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení, vzal všechno na sebe obránce Krzyžanek, vběhl do útočného pásma a střelou k tyči poslal necelou půlminutu před koncem Třinec do vedení. To potvrdil brankou do prázdné brány Curney a po uplynutí šedesáti minut se mohli Třinečtí radovat z vítězství po 26 mistrovských utkání.

Branky a nahrávky: 4. Žižka (Petříček), 21. Pavel Sláma (Mikeš), 34. Houbal (Pavel Sláma), 51. Petr Sláma (Řiháček), 52. Bárta (Mahr) - 12. Vlček (Gajdzica), 14. Žák (Plášek), 21. Curney (Krzyžanek), 27. Plášek (Sikora), 46. Žák (Polach), 60. Krzyžanek (Žák), 60. Curney (Žák)

Rozhodčí: Furmánek - Šolc

Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.