V derby byla úspěšnější Ostrava

Bronzové medailistky z uplynulé sezony potvrdily v derby, že i letos budou pomýšlet na stupně nejvyšší. V prvním kole sice Ostravanky nestačily na domácí palubovce brněnskému Královu Poli (1:3), hned v další extraligové bitvě si ale spravily chuť, když ve třech setech zdolaly v regionálním derby Frýdek-Místek 3:0.

20.10.2016
Fotogalerie
26 fotografií

Volejbalistky Frýdku-Místku (bílomodré dresy) nestačily v domácím prostředí na hráčky Ostravy, se kterými nakonec prohrály 0:3. Foto: Deník/Robert Schedling

Sokolky se snažily s favorizovaným celkem hostí držet krok, v první a třetí sadě to bylo pouze do koncovky setů. V té si už svěřenkyně reprezentačního trenéra Zdeňka Pommera ml. vždy věděly rady. Naopak průběh druhého setu vyzněl zcela jasně pro Ostravanky, které tuto část zápasu vyhrály hladce 25:13.

„Myslím si, že jsme měli celý zápas pod kontrolou. Ve třetím setu jsme vedli o čtyři body, ale takovým nedůrazem jsme dovolili domácím srovnat krok na 16:16. Pak jsme se dokázali zlepšit a získat první letošní tři body. Tentokráte to byl z naší strany lepší výkon, už jsme tolik nekazili na servisu. Jedeme dál," usmíval se po zápase ostravský trenér Pommer.

„Bylo jasné, že v derby bude Ostrava favoritem, což se také potvrdilo. Myslím si, že diváci viděli zajímavé utkání, my zkrátka uhráli to, co nám soupeř dovolil. Kromě druhého setu jsme s Ostravou drželi krok, koncovky ale pokaždé lépe vyšly našim soupeřkám," dodal frýdecko-místecký trenér Leopold Tůma.

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK NIBE – TJ OSTRAVA 0:3 (-21, -13, -20)
Rozhodčí: Kmoníček, Peloušek. Doba hry: 75 minut.
Frýdek-Místek: Jurčíkova 7, Štrbová 11, Uhrová 2, Holišová 8, Mitrega 7, Pavelková 8. Libero: Radivojevičová. Střídala: Kavková. Trenér: Leopold Tůma
Ostrava: Zemanová 9, Valková 3, P. Kojdová 8, Nachmilerová 11, Zedníková 12, Toufarová 12. Libero: Červenková. Střídala: Kvapilová 1. Trenér: Zdeněk Pommer ml.

20.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Schránka by se měla vrátit k bývalé dobratické poště

Svatební pár Frýdecko-místeckého a třineckého deníku: Hlasujte ve 3. kole

ON-LINE rozhovor s hejtmanem kraje Ivo Vondrákem

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák v úterý 21. února odpovídal na otázky čtenářů Deníku.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.