V důležitém zápase nakonec remizovali

Frýdek-Místek/FOTOGALERIE/- Druholigoví futsalisté Frýdku-Místku remizovali v důležitém střetnutí před domácími diváky s rezervním celkem brněnského Tanga.

30.1.2011

Druholigoví futsalisté frýdecko-místeckého Unitedu remizovali na vlastní palubovce s juniory Tanga Brno 4:4.Foto: DENÍK/Robert Schedling

United Frýdek-Místek – Tango Brno B 4:4 (1:2).

V souboji s mladým celkem Brna šlo domácím o hodně. Případná porážka by jim značně zkomplikovala situaci v druholigové tabulce. Brněnští mladíci ale působili dojmem ostříleného soupeře. V 11. minutě zahrával Peška autové vhazování a Vacula poprvé překonal domácího gólmana Němce.

Neuběhlo ani pár vteřin a Pekáč podruhé rozradostnil své spoluhráče. Domácím se podařilo ještě do poločasu snížit na rozdíl jediného gólu. V 18. minutě zatáhl Pařenica míč do pravé strany hřiště a po jeho střele se i díky důrazu Marka Causidise prosadil střelou do prázdné branky Škola. „Mladíci z rezervy ligového oddílu předváděli běhavý futsal, za kterým jsme v úvodu utkání lehce zaostávali a prohráli první poločas rozdílem jedné branky,“ řekl k prvnímu dějství domácí trenér Ivo Petr.

I po změně stran předváděla obě mužstva atraktivní podívanou. Ve 29. minutě fauloval hostující brankář dravého Uherka a rozhodčí s nařízením pokutového kopu příliš neotáleli. Zodpovědnost na sebe vzal Pařenica a střelou k tyči srovnal na 2:2. Z následného protiútoku šli hosté zásluhou Pekáře opět do vedení, ale domácím se v rozmezí 31. a 32. minutě povedl dokonalý obrat. Na 3:3 nejprve srovnával Marián Causidis, gól na 4:3 si po rohu Pařenici dali hostující mladíci sami. Sedm minut před koncem zápasu sáhli Brněnští ke hře bez brankáře, což jim nakonec přineslo i ovoce.

Ve 36. minutě se střelou pod břevno prosadil Záruba. I když hosté dohrávali zbytek druhé půle pod hrozbou šestého faulu, nakonec dovedli duel do remízového stavu. „Po přestávce jsme zlepšili pohyb, přidali na důrazu před brankou soupeře, což nám přineslo nejen vyrovnání, ale i jednobrankové vedení.

Na to soupeř reagoval hrou bez brankáře, kterou hrál velmi dobře a skóre vyrovnal. V závěru utkání, kdy soupeř stále praktikoval hru bez brankáře, jsme neměli štěstí při střeleckém pokusu přes celé hřiště na opuštěnou bránu a následně jsme nezvládli souboj jeden na jednoho při útoku na prázdnou bránu, utkání tak skončilo remízou,“ smutnil po utkání Petr.

Branky: 18. J. Škola (Marek Causidis), 29. Pařenica (pk), 31. Marián Causidis (Marek Causidis), 32. Pařenica – 11. Vacula (Peška), 12. Pekáč (Záruba), 30. Pekáč (Cvingraf), 36. Záruba (Peška).

Frýdek-Místek: Němec – J. Škola, Lýsek, Uherek, Marek Causidis – Sojka, Juřica, Marián Causidis, Pařenica. Trenér: Ivo Petr.

Zbylé zápasy 15. kola: Jeseník – Choceň 6:6, Tomson Brno – Havířov 2:6, VŠB Ostrava – Kunčice p. O. 6:2, Tišnov – Agromeli Brno 4:1, Delta Šumperk – Chotěboř 8:2.

Požár si na domě vyžádal škodu za milion

Starší rodinný domek ve Starém Městě zachvátil v pátek 2. prosince po půl osmé ráno požár.

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.