Vyřazovací část se hraje na tři vítězné zápasy a střetnou se v ní Prostějov – Přerov, Brno – Sokol Frýdek-Místek, Olymp Praha – Slavia Praha, Mittal Ostrava – Olomouc. Série odstartují ve středu 12. března na palubovkách lépe umístěných týmů v tabulce. Pro devátý Liberec sezona skončila, desáté Střešovice sestupují do I. ligy.

Sokol Frýdek-Místek – PVK Přerov 2:3 (17,23,–25,–16,–14)

Sokolky až do stavu 22:16 ve 2. setu na hřišti dominovaly. Poté polevily, Přerov dokázal snížit na 22:23, ale koncovka opět patřila domácím. Ve 3. setu vedl Frýdek už 21:14 a vypadalo to na závěr utkání. Jenže pak jako by se zalekl lehkého průběhu a dovolil Přerovu v dramatické koncovce stav snížit. Průběh 4. sady vyzněl zcela jasně pro přerovské volejbalistky, a tak o vítězi duelu musela rozhodnout zkrácená hra.

V jejím závěru měl větší štěstí a lepší nervy Přerov, který tak překvapivě ve Frýdku vyhrál a zajistil si na poslední chvíli účast v play off. „Hráčky si myslely, že když vedou 2:0 na sety a ve třetím setu mají dostatečný náskok, výhra jim spadne do klína. To se ale bohužel velice spletly,“ hněval se na své svěřenkyně po utkání domácí kouč Tibor Brida.

Rozhodčí: Antušák a Blažek

Čas: 116 min.

Diváci: 200.

Frýdek-Místek: Synková, Malá, Langová, Dedková, Kojdová, Homolová, libero Osvaldová – Haškovcová, Košická, Janďourková, Danková.

(sch)

Slavia Praha – Mittal Ostrava 3:1 (24, –21, 20, 19)

Úvodní dvě sady se rozhodovaly v koncovkách. První zásluhou důraznější hry na síti rozhodla Slavia, ve druhém byla zase úspěšnější Ostrava. Pak ale utkání nabralo jiný směr. Pražanky se zlepšily ve všech činnostech, hlavně v útoku a na bloku. Ostrava na zlepšený výkon domácích už nezareagovala a obě sady i zápas prohrála.

Rozhodčí: Fink a Labašta

Čas: 96 min.

Diváci: 100.

Mittal: Kolářová, Holingerová, Mazurová, Útlá, Elblová, Baštanová, libero Pecháčková – Holišová, Spáčilová.

Další utkání 18. kola: UP Olomouc – Olymp Praha 1:3 (18, –22, –25, –20), KP Brno – Prostějov 2:3 (-24, 23, 27, –26, –16), Střešovice – TU Liberec 3:0 (20, 23, 19).