Díky tomu se vrátil do čela extraligy, na nyní už druhý Frýdek-Místek má navíc zápas k dobru.

Severomoravanky chtěly Prostějov hned od začátku zaskočit aktivní hrou a do velké míry se jim to povedlo. Ujaly se vedení 6:4, jenže pak se Hanačky probudily a čtyřbodovou šňůrou otočily.

Přesto byla na domácích hráčkách patrná únava z náročné cesty do Istanbulu, kde ve čtvrtek sehrály svůj úvodní zápas v letošním ročníku Champions League, když na palubovce Fenerbahce prohrály 3:0.

Snad i proto Frýdek vycítil šanci a s doposud v extralize neporaženým Prostějovem držel krok až do závěru první sady, který si ale domácí pohlídaly a vyhrály 25:21.

Druhé dějství pak díky chybujícímu Prostějovu a nadšeně hrajícímu Frýdku nabídlo vyrovnanou partii. Za stavu 15:15 dokázal hostující tým využít špatného příjmu VK Modřanská a odkočil na čtyřbodový rozdíl 19:15.

Sokolky si náskok vzít nenechaly a české šampionky obraly teprve o třetí set v dosavadním průběhu české extraligy.

Jenže tento možná nečekený úspěch uspokojil Frýdek-Místek natolik, že ve třetím setu přenechal iniciativu opět Prostějovu. Ten zlepšil podání, defenzivní hru v poli i útok, kde se probudila Američanka Nnamani a domácí si bez větších obtíží došly pro vítězství 25:11.

Do čtvrtého setu vstoupily famózně opět hostující hráčky, když Frigmanská skvělým servisem zajistila Frýdku vedení 6:0. Tato série vyburcovala kapitánku Prostějova Miladu Spalovou, aby při svém podání předvedla ještě delší, a pomohla tak svému týmu dokonale otočit skóre na 8:6.

Tento obrat Frýdek, který se jinak v Prostějově prezentoval velmi sympatickým dojmem, definitvně srazil a Hanačky mohly v poklidu dohrát set do stavu 25:17 a celý zápas do vítězství v poměru 3:1 na sety.

„Myslím si, že první dva sety byly z naší strany dobré, ale potom Prostějov rapidně přidal jak na servisu, tak na útoku,“ hodnotila zápas trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková.

„Když už jsme si přihrály, tak jsme se nemohly dostat přes jejich bloky. Z mého pohledu však svůj tým můžu pochválit. Mrzí mě jen ty série dlouhých chyb, které vyúsťovaly v šest, sedm, osm bodů v řadě. To by se němelo stávat ani proti takovému soupeři, jako je Prostějov,“ doplnila Dedková.

„První dva sety byly vyrovnané, my jsme hráli křečovitě a nedařil se nám útok,“ kometoval průběh utkání její protějšek Miroslav Čada.

„Naštěstí jsme se dokázaly v útoku zlepšit a utkání jsme rozhodly. Když se dívám na obě dvě družstva, tak rozdíl byl právě v útoku. U Frýdku to sice držela Mazurová, ale měla málo pokusů. Žádná jiná hráčka se neprosazovala, kdežto nás držela Nnamani a spolu s ní i Ssuschke. Výborný výkon podala i Markéta Tomanová na liberu,“ dodal prostějovský kormidelník.

VK Prostějov – Frýdek-Místek 3:1 (21, –22, 11, 17)

Rozhodčí: Krsek a Švejda. Čas: 97 minut. Diváků: 750.

VK Modřanská Prostějov: Nováková, Glassová, Spalová, Nnamaniová, Valenteová, Ssuschkeová, libero Tomanová – Kučerová, Töröková, Soaresová. Trenér: Miroslav Čada.

TJ Sokol Frýdek-Místek: Mazurová, Frigmanská, Malá, Šímová, Orlovská, Kojdová, libero Kanovská – Košická, Pavelková, Janďourková, Cidlíková. Trenérka: Alexandra Dedková.