Reálná naděje, že by ještě házenkáři Frýdku-Místku postoupili mezi vytouženou šestici o minulém víkendu nejspíš padla. Svěřenci trenéra Kekrta podruhé v sezoně totiž nestačili na Brno a čtyři kola před koncem základní části, ztrácí na šestou příčku čtyři body.

První poločas v hale ve Vodově ulici nenaznačil, kdo se bude radovat z dalších extraligových bodů. Frýdek motivovala naděje na postup do horní nadstavbové skupiny a několikrát se dostal do vedení o dvě branky. Domácí házenkáři ale vždy dokázali srovnat krok. První půlhodina tak skončila smírem 13:13. „Nešlo o štěstí, že jsme se nakonec radovali my. Byl to boj, ale myslím si, že o trochu jsme byli lepší,“ hlásil po utkání brněnský kouč Jan Heger. Trenérova slova potvrdil závěru utkání. V 50. minutě šli do dvoubrankového vedení Brňané, hosté ještě srovnali. Další dvoubrankový náskok Brna už ale Frýdečtí nedotáhli.

Také v příštím extraligovém kole se Kekrtovi svěřenci představí na palubovce svého soupeře. Televizní utkání v Lovosicích začíná v sobotu 3. března v 10.30 hodin.

KP BRNO – SKP FRÝDEK-MÍSTEK 28:26 (13:13)

Nejvíce branek Brna: Večeřa 4, Paseka 4, Řezník 3, Hubáček 3, Koubek 3/1, Ryšavý 3.

Rozhodčí: Halada – Pavlát, vyloučení: 1:4, sedmičky: 3/1:5/2, diváci: 285. Průběh utkání: 1:1, 2:3, 4:4, 4:6, 8:8, 10:11, 15:13, 16:16, 17:19, 19:20, 22:21, 23:24, 26:24, 26:26, 28:26.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pyško – O. Meca 1, R. Meca 4, Unger 2, Dyba 2, Hes 4/2, Mynář, Holbein 5, Hladký 5, Petřík, L. Petrovský, Kichner 3, Klaban. Trenér: Jiří Kekrt.

Další výsledky 18. kola: Lázně Třeboň – Talent Plzeň 17:24, KH Kopřivnice – HCB Karviná 22:24, Ronal Jičín – Město Lovosice 24:21, Cement Hranice – Dukla Praha 21:25, HC Zubří – Sokol Přerov 41:20.