V Kulturním domě v Žabni u Frýdku-Místku se v sobotu sešla sedmdesátka závodníků a příznivců cyklistiky na závěrečném vyhlášení Slezského poháru amatérských cyklistů (SPAC). Letošní ročník SPAC, který začal v květnu závodem Tour de Čupek a skončil v říjnu časovkou jednotlivců O pohár ředitele HZS MSK, zahrnoval celkem 13 závodů.

Všech se zúčastnilo celkem 1 224 cyklistů, do průběžného pořadí jich bodovalo 442, z čehož bylo i 6 handbikerů - vozíčkářů. Do konečného pořadí se ale započítávalo jen devět nejlepších bodových zisků, vyhlášeni a odměněni byli první tři z kategorií muži A, B, C, D, E, ženy a junioři, dále vítězné družstvo získalo putovní pohár.

„Tato soutěž je sice otevřená pro všechny amatérské cyklisty po zakoupení licence SPAC, ale všichni zájemci mohli koncem července startovat v Zábřehu na Moravě na společném amatérském mistrovství republiky v časovce a silničním závodu. Tuto sportovní akci pořádá Sdružení amatérských cyklistů (SAC) pro svých šest členských lig působících v České republice, vysvětlil ředitel soutěže SPAC Zbyněk Raška. „Všem závodníkům děkuji za jejich účast i výkony a věřím, že další ročník bude mít ještě větší pořadatelskou a závodní úroveň,“ dodal Raška.