V Kulturním domě v Žabni u Frýdku-Místku se v sobotu sešla sedmdesátka závodníků a příznivců cyklistiky na závěrečném vyhlášení Slezského poháru amatérských cyklistů (SPAC). Letošní ročník SPAC, který začal v květnu závodem Tour de Čupek a skončil v říjnu časovkou jednotlivců O pohár ředitele HZS MSK, zahrnoval celkem 13 závodů.
Všech se zúčastnilo celkem 1 224 cyklistů, do průběžného pořadí jich bodovalo 442, z čehož bylo i 6 handbikerů - vozíčkářů. Do konečného pořadí se ale započítávalo jen devět nejlepších bodových zisků, vyhlášeni a odměněni byli první tři z kategorií muži A, B, C, D, E, ženy a junioři, dále vítězné družstvo získalo putovní pohár.
„Tato soutěž je sice otevřená pro všechny amatérské cyklisty po zakoupení licence SPAC, ale všichni zájemci mohli koncem července startovat v Zábřehu na Moravě na společném amatérském mistrovství republiky v časovce a silničním závodu. Tuto sportovní akci pořádá Sdružení amatérských cyklistů (SAC) pro svých šest členských lig působících v České republice, vysvětlil ředitel soutěže SPAC Zbyněk Raška. „Všem závodníkům děkuji za jejich účast i výkony a věřím, že další ročník bude mít ještě větší pořadatelskou a závodní úroveň,“ dodal Raška.
Vítězové jednotlivých kategorií SPAC 2007:
muži - A (19 až 29 let):
1. Radek Blahut (TMK Ostrava),
2. Martin Kvapulínský (SK Valašského království),
3. Wieslaw Kotas (TJ TŽ Třinec),
B (30 až 39 let):
1. Roman Galatík (Equipe Enzo),
2. Tomáš Klášterka (CK Frenštát 1),
3. Jan Adámek (YOGI Racing Ostrava),
C (40 až 49 let):
1. Bogdan Zok (SK Šafrata Bohumín),
2. Roman Wenzel (MaxCursor Ostrava),
3. Vladimír Lysek (CK Frenštát p. R. 2),
D (50 až 59 let):
1. Miroslav Adamčík (Cyklokramo Suchdol),
2. Milan Masný (Racing Olešná Frýdek- Místek),
3. Bohumír Mottl (TJ Kolík Bohumín),
E (nad 60 let):
1. Petr Homola (Cinelli Morning Sky),
2. Radomír Kramoliš (Cyklokramo Suchdol),
3. Petr Veselý (TJ TŽ Třinec).
Ženy:
1. Ivana Jaklová (Orli Ostrava),
2. Petra Sokolová,
3. Lucie Tomanová (obě Cyklokramo Suchdol).
Junioři (15 až 18 let):
1. Adam Ublanský,
2. Denis Borszický,
3. Robin Rylich (všichni CK Orlík Orlová).
Družstva:
1. CK Frenštát p. R. 1,
2. TJ Kolík Bohumín,
3. CK Frenštát p. R. 2.