Možná komorní atmosféra, která v úvodu zápasu v přerovské hale panovala, nebo i pohled na soupisku domácího celku, který nastoupil pouze s deseti hráči, hosty příliš nenabudil. Frýdek si v úvodu dvakrát vypracoval dvoubrankové vedení, na to však nadšeně hrající domácí pokaždé dokázali zareagovat.

Když v 18. minutě vyrovnával přerovský Hradil na 9:9, neváhal hostující trenér Chrastina vyzvat své ovečky k důraznému pohovoru. Ani ten moc nepomohl, jelikož během dalších tří minut utekl Sokol na 12:10. Až v závěru prvního poločasu frýdecko-místečtí házenkáři zabrali, takže v poločase se odcházelo do kabin za stavu 18:17 pro přerovský tým.

V šatně hostí muselo být o přestávce nejspíš hodně dusno, jelikož do druhé půle nastoupil úplně vyměněný tým. Eskápéčku v úvodu navíc pomohlo vyloučení domácího Hradila. Frýdek si třemi rychlými kontry vypracoval mírný náskok, který pak v průběhu druhého dějství postupně ještě navyšoval. Hosté nakonec povinné dva body v Přerově získali, když vyhráli rozdílem osmi branek.

Výhra se ovšem rodila velmi těžce. „V prvním poločase se nám dařilo skoro vše. Využili jsme toho, že nás hosté nejspíš trochu podcenili. Vedli jsme, což bylo pro psychiku hostujícího celku nepříjemné. Bohužel nám ale po změně stran začaly docházet síly. Frýdek se uklidnil a vedení si pak dokázal pohlídat až do konce utkání. I přes porážku musím hráče pochválit," hodnotil utkání domácí trenér Richard Buček.

„Tohle byl jednoznačně náš nejhorší výkon této sezony. Podali jsme v úvodu nekoncentrovaný výkon bez nějakého nasazení. V poločase musela přijít bouřka, která naštěstí pomohla. Osmnáct inkasovaných branek v první půli je ale neomluvitelných, z toho se musí všichni poučit," čertil se po zápase hostující kouč Aleš Chrastina.

Házenkáři SKP sehrají další extraligové utkání na domácí palubovce, když v neděli 30. listopadu hostí od 17 hodin celek KP Brno.

Sokol Přerov – SKP Frýdek-Místek 30:38 (18:17)
Rozhodčí: Bečička – Horák. Sedmičky: 1/0:1/1. Vyloučení: 4:3. Diváci: 73
Průběh zápasu: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 6:6, 6:8, 10:9, 12:10, 14:12, 17:14, 18:17, 18:20, 21:24, 22:28, 24:31, 28:33, 29:37.

Přerov: Kuba – Macík, Hradil 7, Švébiš 7, Lang 1, Robert Buček 4, Ševčík 2, Šoustal 1, Valášek 1, Pernička 7. Trenér: Richard Buček
Frýdek-Místek: Pyško, Marenčák – Bosák 1, Pomichálek 10, Meca 3, Mynář, Petrovský 5/1, Hečko 6, Gřešek, Petřík, Vacula 1, Kichner 5, Strack 7, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina