Žíla s Řezníčkem skončili druzí

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM - Ve Frenštátu proběhly o víkendu závody ve skokových soutěžích.

15.11.2007

Vítězná dvojice - jezdec Zdeněk Žila s koněm CarlosFoto: Jiří Gebauer

Třetí ročník Svatomartinského poháru a Memoriálu plk. Jaromíra Novosada ve skokových soutěžích proběhl v sobotu v hale TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm. I když pro všechny Martiny byly slevy na startovném, soutěží se zúčastnil jen jeden. Ve stupňované obtížnosti do 100 centimetrů pro děti a juniory se představilo patnáct dvojic. Vítězství si zajistila jezdkyně domácího oddílu Zdenka Střalková s Corou 5. V kategorii ostatních mezi devíti startujícími vyhrála opět domácí Kateřina Kopišová s Aristonem.

Soutěž ZL - 110 centimetrů pro děti a juniory přivedla na start třiadvacet aktérů. Nejlepší výkon předvedla Karolína Flisníková s Eurou z Equiteamu Flisník. V kategorii ostatních odstartovalo jednadvacet dvojic. Vítězství patřilo domácí Janě Gračkové se Simbou Trimex. V hlavní soutěži Memoriálu plk. Jaromíra Novosada stupně L* - 120 cm nastoupilo třiadvacet startujících.

V základním kole předvedly pouze tři jezdkyně bezchybný výkon, proto se o vítězství rozeskakovaly na zvýšených překážkách. Na nich předvedla bezchybný výkon jen vítězka Karolína Flisníková s Unií 3 z Equiteamu Flisník. Se svým druhým koněm Eurou jednou chybovala a skončila druhá. Třetí příčka patřila Adéle Šačirovičové s Lorettou z Equicentra Hrabová se čtyřmi chybami.