VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2016

Horničtí odboráři rozšířili stávkovou pohotovost na celé OKD

Karviná - Horničtí odboráři dnes rozhodli, že stávkovou pohotovost rozšíří z Dolu Paskov (Důlní závod 3) na celou těžební společnost OKD, a to na neomezenou dobu. Důvodem je nejasná situace v OKD. Předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík to řekl České televizi. Odboráři podle něj nemají od vedení firmy dostatek informací, neví ani, jak bude vypadat plán firmy pro letošní rok.

AKTUALIZOVÁNO
24.2.2016

NWR prohloubila ztrátu, ze společnosti odchází akcionář CERCL s Bakalou

Praha – Těžební společnost New World Resources (NWR), majitel černouhelné firmy OKD, loni prohloubila ztrátu na 223 milionů eur (zhruba šest miliard korun). V roce 2014 skončila ve ztrátě 21 milionů eur (kolem 567 milionů korun). Tržby firmě meziročně klesly o sedm procent na 630 milionů eur (zhruba 17 miliard Kč). Vyplývá to z auditovaných výsledků společnosti NWR.

23.2.2016

Odboráři Dolu Paskov vyhlásili stávkovou pohotovost

Staříč – Odboráři staříčského Dolu Paskov dnes rozhodli o vyhlášení stávkové pohotovosti. Potrvá do 30. dubna. Důvodem jsou podle nich kroky, kterými vedení OKD směřuje k trvalému uzavření dolu, aniž ale vyhlásilo jeho útlum.

21.2.2016

Po konci těžby zchudnou i obce

Vyhlídky Dolu Paskov jsou stále nejasné. Případné uzavírání dolů a radikální snížení těžby znamená i nižší příjmy do pokladen obcí, na jejichž katastrech se uhlí těží. 

20.2.2016

Dnes byla podepsána kolektivní smlouva v HMMC

Vyjednávání mezi společností Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) a odbory bylo přes veškeré úsilí v pondělí ukončeno po devátem kole s tím, že odbory požadovaly jednání před zprostředkovatelem.

19.2.2016

Na nové kolektivní smlouvě se nedohodli

Nošovice - Kolektivní vyjednávání o platech v nošovické automobilce Hyundai zatím nepřineslo konečný výsledek. Odbory požadují jednání před zprostředkovatelem, určeným Ministerstvem práce a sociálních věcí.

AKTUALIZOVÁNO
18.2.2016

Stát nebude jednat s vedením OKD o restrukturalizaci

Praha, Karvinsko – Vláda nebude jednat s manažery OKD o možnostech restrukturalizace firmy, která je v existenčních potížích.

15.2.2016

Proti dovozu levné oceli z Číny protestovali v Bruselu odboráři i šéfové firem

/FOTOGALERIE/ Proti zavedení tržního statutu Číny (MES) demonstrovali dnes v Bruselu tisíce zaměstnanců hutních podniků i šéfové firem. Nechyběli mezi nimi ani zaměstnanci a šéfové firem z Třineckých železáren, ArcelorMittalu Ostrava a Vítkovice Steel.

11.2.2016

Vedení kraje se obrátilo na vládu

Zástupci vedení Moravskoslezského kraje ve středu odeslali dopis předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi, v němž žádají vládu o řešení současné situace v OKD.

10.2.2016

Třinecká škola má nové výukové centrum

Třinec - Moderní a špičkově vybavené dílny čekají na studenty Střední odborné školy Třineckých železáren. Na nejnovějších, v praxi využívaných technologiích a výukových systémech se budou učit studenti všech strojních, hutních oborů a oboru elektrotechniky.

9.2.2016

Nezaměstnaných v regionu přibylo, stále převažují muži

Region - Počet lidí, kteří hledají práci, se na přelomu roku přehoupl přes osm tisíc.

2.2.2016

Malé vodní elektrárny vyrobily loni 4517 MWh elektřiny

Region - Sedm malých vodních elektráren provozovala v roce 2015 společnost SmVaK Ostrava. Vybraná vodárenská zařízení kromě hlavního poslání, které spočívá ve výrobě a dodávkách pitné vody, využívá rovněž pro výrobu čisté energie.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2016

Ředitel: Do roku 2018 opustí OKD polovina lidí

Bude-li v roce 2018 důlní společnost OKD ještě fungovat, měla by mít o polovinu méně zaměstnanců. Na dnešním zasedání karvinského zastupitelstva o tom mluvil výkonný ředitel OKD Dale Ekmark.

1.2.2016

Odbory a zaměstnavatelé jsou proti, aby stát nalil peníze do OKD

Praha – Odbory a zaměstnavatelé se důrazně staví proti tomu, aby stát naléval peníze do společnosti OKD. Podle nich je za situaci ve firmě odpovědný jednoznačně vlastník. Novinářům to dnes po jednání tripartity řekli šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák a předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Těžební společnost New World Resources (NWR), která OKD vlastní, navrhla uzavřít prodělečný Důl Paskov už letos.

1.2.2016

Lidé díky teplé zimě ušetří na vytápění nemalé peníze

Nebývale teplá zima sice nehraje do karet provozovatelům sjezdovek, jenže mnozí lidé díky nadprůměrným teplotám šetří tisíce korun na vytápění.

28.1.2016

Jak dál s OKD? Dohoda s majiteli a podpora státu

Karvinsko – Žádný odkup OKD, nebo snad znárodnění firmy, ale dohoda s majiteli, resp. věřiteli mateřské společnosti NWR a podpora státu v případě insolvence majitele.

23.1.2016

Chcete mít bezbariérovou školu nebo alej?

Do poloviny února lze žádat o příspěvky z grantových řízení Oranžové schody a Stromy.

16.1.2016

Na hory se vrátila zima, vychutnejte si ji tam, kde ordinoval doktor Martin

Víte, že kulisou pro natáčení seriálu Doktor Martin, kterého ztvárnil Miroslav Donutil, byla obec Velké Karlovice? Určitě jste stačili vnímat i překrásné prostředí horské vesničky uprostřed půvabných dřevěných chaloupek a neporušené přírody. Chtěli byste si prohlédnout tento překrásný kout naší země na vlastní oči?

14.1.2016

Úkol pro vedení OKD: vymyslet, jak firmu zachránit

Karvinsko, Praha – Vlastníci společně s manažery OKD před sebou mají nelehký úkol: vytvořit plán restrukturalizace těžební společnosti, která se potýká s existenčními problémy. Zaznělo to na čtvrtečním jednání zástupců mateřské firmy OKD, kterou je investiční společnost NWR, a jejích věřitelů s ministry průmyslu, financí a práce s vedením firmy.

6.1.2016

Platy zaměstnanců v třinecké huti porostou

S vyšším výdělkem mohou od ledna počítat zaměstnanci Třineckých železáren. Vedení hutě se dohodlo s odborovou organizací ZO OS KOVO TŽ na navýšení mezd o 4 procenta ze základu.

29.12.2015

NWR zvažuje do dvou let zavřít také Důl Lazy

Karvinsko - Už nejen Důl Paskov na Frýdecko-Místecku, ale už i Důl Lazy v Orlové obchází hrozba uzavření. Vyplývá to z analýzy, kterou počátkem prosince zveřejnila společnost NWR, tedy „matka" důlní firmy OKD.

21.12.2015

Na výměnu kotlů přispěje ze svého rozpočtu také část obcí a měst

Frýdecko-Místecko - Získat výhodně nový, ekologický kotel budou moci lidé díky kotlíkovým dotacím. Moravskoslezský kraj v minulém týdnu vyhlásil dotační program, ve kterém je na výměnu starých kotlů na pevná paliva za modernější vyčleněno zhruba půl miliardy korun.

17.12.2015

Wellness Horal chystá novinku: Silvestrovskou saunovou noc

Velké Karlovice - Netradiční oslavu příchodu nového roku chystá relaxační centrum Wellness Horal ve Velkých Karlovicích. Koho už omrzely zábavné programy v restauracích a na náměstích nebo posedávání doma u televize, může ve čtvrtek 31. prosince přivítat příchod nového roku v bazénu či sauně - při Silvestrovské saunové noci.

17.12.2015

Kraj chce prosadit pokračování těžby uhlí pod křídly státu

O situaci v hornictví včera jednala tripartita a zítra se ve stejné záležitosti chystají do Karviné dva ministři. Kvůli ukončení těžby by o práci mohlo přijít až třicet tisíc lidí. Vzhledem k věku a zdravotnímu stavu novou budou hledat těžko.

17.12.2015

Obří vysavače prachu a další zařízení v huti jedou naplno

Třinecké železárny (TŽ) uvedly do plného provozu hned několik zařízení, která se postarají o zachycení prachu při výrobě železa a oceli.

14.12.2015

Elektrotechnickou soutěž Tipy ovládl Miroslav Šnajdárek

V uplynulých týdnech mohla veřejnost hlasovat, kdo vyhraje soutěž s názvem S TIPOU za tajemstvím elektronu, jejímž mediálním partnerem byl i Deník. V konkurenci studentů z celého Moravskoslezského kraje nebylo jednoduché obstát

10.12.2015

Mládek: Situace v OKD je vážná, návrh NWR nedůstojný

Praha – Hrozba propouštění i vyhlášení konkurzu. Takové podle ministra průmyslu Jana Mládka vyhlídky společnosti OKD. Řekl to ve čtvrtek po jednání s odborovými předáky. „Situace je vážná. Nejde už zdaleka jen o Důl Paskov. Jednání se vede o celém OKD," zdůraznil Mládek.

10.12.2015

Nezaměstnaných mužů je více

Frýdecko-Místecko - Počet nezaměstnaných v listopadu se oproti říjnu, kdy byla situace na trhu práce nejlepší za poslední roky, mírně zvýšil. Přesto práci hledalo o přibližně dva tisíce méně lidí než v listopadu minulého roku.

10.12.2015

Ministr Mládek chce dnes jednat s odboráři o situaci v OKD

Praha Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) má dnes jednat se šéfem odborů Josefem Středulou a předsedou hornických odborů Janem Sábelem o situaci v těžební společnosti OKD. Mládek to uvedl v úterý na twitteru s tím, že situace v OKD začíná být vážná.

8.12.2015

Trend: slavit silvestra na horách

Jaký je v současné době zájem o silvestrovské pobyty v horských hotelech a penzionech v Beskydech a Jeseníkách? Opět se potvrdil trend posledních let, kdy poměrně hodně lidí vyráží přivítat nový rok na hory. Většina beskydských hotelů navíc láká na cenově zvýhodněné balíčky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies