VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

14.12.2015

Elektrotechnickou soutěž Tipy ovládl Miroslav Šnajdárek

V uplynulých týdnech mohla veřejnost hlasovat, kdo vyhraje soutěž s názvem S TIPOU za tajemstvím elektronu, jejímž mediálním partnerem byl i Deník. V konkurenci studentů z celého Moravskoslezského kraje nebylo jednoduché obstát

10.12.2015

Mládek: Situace v OKD je vážná, návrh NWR nedůstojný

Praha – Hrozba propouštění i vyhlášení konkurzu. Takové podle ministra průmyslu Jana Mládka vyhlídky společnosti OKD. Řekl to ve čtvrtek po jednání s odborovými předáky. „Situace je vážná. Nejde už zdaleka jen o Důl Paskov. Jednání se vede o celém OKD," zdůraznil Mládek.

10.12.2015

Nezaměstnaných mužů je více

Frýdecko-Místecko - Počet nezaměstnaných v listopadu se oproti říjnu, kdy byla situace na trhu práce nejlepší za poslední roky, mírně zvýšil. Přesto práci hledalo o přibližně dva tisíce méně lidí než v listopadu minulého roku.

10.12.2015

Ministr Mládek chce dnes jednat s odboráři o situaci v OKD

Praha Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) má dnes jednat se šéfem odborů Josefem Středulou a předsedou hornických odborů Janem Sábelem o situaci v těžební společnosti OKD. Mládek to uvedl v úterý na twitteru s tím, že situace v OKD začíná být vážná.

8.12.2015

Trend: slavit silvestra na horách

Jaký je v současné době zájem o silvestrovské pobyty v horských hotelech a penzionech v Beskydech a Jeseníkách? Opět se potvrdil trend posledních let, kdy poměrně hodně lidí vyráží přivítat nový rok na hory. Většina beskydských hotelů navíc láká na cenově zvýhodněné balíčky.

7.12.2015

Také už vaši blízcí „všechno mají"? Věnujte k Vánocům zážitky

Velké Karlovice - Štědrý den je tradičně milou příležitostí dát lidem kolem vás najevo, že je máte rádi a že na ně myslíte. Někdy ale výběr toho pravého dárku může přidělat vrásky na čele. Co když už vaši blízcí „všechno mají" a „nic nepotřebují"? Nebo když hrozí, že se výběrem parfému, svetříku či knižní novinky netrefíte do vkusu?

4.12.2015

Hitem letošních Vánoc jsou elektronické stavebnice

Blíží se vánoční svátky a čím dál více mladých lidí přemýšlí, co koupit svým blízkým jako dárek. Někdo řeší tento problém v knihkupectví nebo drogerii, my jsme však navštívili prodejnu Tipa na Sadové ulici v Opavě.

27.11.2015

Vodné a stočné bude dražší

Od ledna příštího roku budou zákazníci Severomoravských vodovodů a kanalizací (SmVaK) platit za kubík vodného 40,70 koruny a za kubík stočného 37,18 koruny.

24.11.2015

Budou průmyslové zóny zachraňovat celý náš region?

Blýská se skutečně na lepší časy a budou na Karvinsku i nadále přibývat pracovní místa mimo zavedený resort hornictví? Deník tentokrát zjišťoval, jak se daří v průmyslových zónách některých měst na Karvinsku. A pokud skutečně v reálu vyjdou současné plány a představy měst a dalších investorů, bude odpověď na úvodní otázku článku znít „ano".

11.11.2015

Region: bez práce je pět procent lidí

Situace na trhu práce na Frýdecko-Místecku je nejlepší za poslední roky. Alespoň podle statistik.

9.11.2015

Horníci by měli chodit do důchodu o pět let dřív než ostatní

Praha - Horníci z hlubinných dolů by měli chodit do důchodu o pět let dřív než ostatní pracovníci. Pro návrh se dnes vyslovila vláda, která o předloze ministerstva práce a sociálních věcí jednala už popáté.

9.11.2015

Na dopravní stavby půjdou miliardy korun

Frýdecko-Místecko - Z peněz, které půjdou v dalších letech do dopravních staveb v Moravskoslezském kraji, si významnou sumu ukrojí Frýdecko-Místecko a Třinecko.

9.11.2015

Ostravská firma dá práci vybraným vězňům z Heřmanic

Šesti vybraným vězňům z heřmanické věznice nabídla práci ostravská společnost Smart Trading Company (STC). Tato firma vyrábí mechanické komponenty pro světové značky typu Shell či Mercedes-Benz, rozrůstá se a najímá nové zaměstnance.

6.11.2015

Antimonopolní úřad nezveřejní, kdo koupil firmu RPG Byty

Brno – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nezveřejní, kdo je novým konečným vlastníkem společnosti RPG Byty, které patří více než 43 tisíc bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji.

AKTUALIZOVÁNO
27.10.2015

Antimonopolní úřad povolil změnu vlastníka společnosti RPG Byty

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil změnu vlastníka společnosti RPG Byty, které patří více než 43.000 bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji. Rozhodnutí je pravomocné, řekl dnes tiskový mluvčí ÚOHS Martin Švanda. RPG Byty přebírá lucemburská společnost Fondy Bydleni 2 S.á r.l. Kdo ji ovládá, ÚOHS neuvedl. Předseda Sdružení nájemníků BYTYOKD.CZ, které se prodeji bytů snaží zabránit, Roman Macháček řekl, že jsou rychlým rozhodnutím velmi překvapeni a že podle nich ÚOHS nemohl transakci v tak krátkém termínu prověřit.

26.10.2015

Institut rozvoje služeb & wellness chce zvýšit úroveň českých služeb

Nespokojenost se současnou úrovní služeb v České republice, zejména pak v cestovním ruchu, oblasti wellness & spa, nedostatek odborně vyškoleného personálu a nízké kompetence manažerů - to jsou hlavní důvody vzniku Institutu rozvoje služeb & wellness.

22.10.2015

O ocenění Lady Business se uchází 16 podnikatelek

Celkem šestnáct podnikatelek se přihlásilo do prvního ročníku soutěže Lady Business. Cílem soutěže je na konkrétních příkladech ukázat, že v Moravskoslezském kraji úspěšně podniká řada žen.

10.10.2015

Práci hledá osm tisíc lidí. Uchazečů i v září mírně ubylo

Region - Trh práce v regionu vykázal na začátku podzimu optimistická čísla.

9.10.2015

Revoluční farma v kasárnách nevznikne. Město hledá náhradu

Frýdek-Místek - Měl to být projekt, který oživí areál bývalých místeckých kasáren v Palkovické ulici a vytvoří zhruba 150 nových pracovních míst.

5.10.2015

S OKD budou o Paskovu jednat Mládek, Marksová a Babiš

Praha - Novou dohodu s těžební společností OKD o budoucnosti Dolu Paskov mají za stát vyjednat ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (oba ČSSD) a ministr financí Andrej Babiš (ANO). Schválila to dnes vláda, řekl na tiskové konferenci po jednání kabinetu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Současná dohoda mezi státem a společností zřejmě přestane platit na konci roku kvůli klesajícím cenám uhlí.

2.10.2015

Inovační firmu kraje může volit i veřejnost

Celkem dvacet projektů se přihlásilo do třetího ročníku soutěže o Inovační firmu Moravskoslezského kraje.

30.9.2015

Poslední den v ocelárně: smutek i naděje

Poslední šichta dnes čeká pracovníky ocelárny Vítkovice Steel. Jak sami přiznávají, pocity, se kterými do práce půjdou, budou asi hodně smíšené. Převládat bude smutek a nostalgie.

27.9.2015

Učňovské obory? Zájemců přibývá

Region - Jak každý měsíc dokazují statistiky úřadu práce, o absolventy učňovských oborů je na trhu práce velký zájem. Ředitelé dvou odborných škol v regionu vyslali pozitivní zprávu: počty zapsaných studentů rostou.

25.9.2015

Hornické důchody opět odloženy

Region - Hádanka, zda stát umožní několika tisícovkám horníků odejít do předčasného důchodu, stále není rozluštěna.

23.9.2015

Třinecké železárny získaly kontrakt za 15 miliard korun

Generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek při příležitosti návštěvy prezidenta oznámil, že Miloš Zeman pomohl získat společnosti kontrakt za 15 miliard korun.

12.9.2015

Zájem o technické obory pomalu roste

Třinecké železárny potvrzují velkou poptávku po absolventech technických oborů. Železárny a firmy s navazujícími činnostmi potřebují každoročně získat tři stovky nových zaměstnanců, přičemž více než polovinu tvoří hutní profese, třetinu strojní a více než polovinu elektrotechnická.

10.9.2015

Lidí bez práce v regionu ubylo. Pracovních příležitostí také

Frýdecko-Místecko - S nezaměstnaností je to na Frýdecko-Místecku v posledních měsících jako na houpačce. Podíl nezaměstnaných osob v srpnu klesl o desetinu procenta, čímž se vrátil na červnovou hodnotu.

8.9.2015

Uhelné sklady: zvyšuje se poptávka po hnědém uhlí

Nejen černé uhlí a koks poptávají obyvatelé rodinných domků, kteří se připravují na blížící se zimní sezonu. V posledních letech v uhelných skladech přibývá zákazníků, kteří nakupují hnědé uhlí.

27.8.2015

Kdy na dovolenou? Nejčastěji se jezdí v srpnu

Třinec, Nošovice - Sezona dovolených vrcholí, podle údajů Českého statistického úřadu si totiž Češi nejčastěji plánují dovolenou v srpnu. V loňském roce měl tento měsíc jednadvacetiprocentní podíl na celku. Obdobná situace je také v Třineckých železárnách.

AKTUALIZOVÁNO
26.8.2015

Vláda bude muset obnovit jednání o pomoci dolu Paskov

Praha - Jednání mezi Českou republikou a OKD o poskytnutí státní pomoci na uzavření Dolu Paskov bude s největší pravděpodobností nutné obnovit. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek o tom dnes informoval vládu. Důvodem je klesající cena uhlí, na jejíž vývoj je dohoda o státní pomoci navázána.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies