VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I přes konec těžby lidí bez práce ubylo

Ani březnový konec těžby na Dole Paskov nezhoršil situaci na trhu práce v regionu. Podíl nezaměstnaných lidí je za poslední léta rekordně nízko, na konci dubna činil na Frýdecko-Místecku čtyři procenta. To je o dvě desetiny procentního bodu méně než v závěru března.

13.5.2017
SDÍLEJ:

Zprostředkování zaměstnání. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Ota Bartovský

V dole před koncem těžby pracovalo zhruba 1300 lidí, poté se počet zaměstnanců smrskl zhruba o tisíc. Menší část pracovníků přešla do karvinské části revíru, jiní našli práci v rozličných firmách, další skupina Paskovanů ale vsadila na odstupné a sociální programy se státními příspěvky. Zbývající pracovníci začali zkraje dubna pracovat na vyklízení strojů a zařízení, které najdou své další uplatnění na ostatních šachtách v revíru OKD, a na technické likvidaci dolu.

Na konci června ale opustí areál bývalého Dolu Paskov dalších 80 zaměstnanců společnosti OKD, kteří se dosud podílejí na konzervačním režimu. Propuštění osmdesáti lidí z organizačních důvodů je podle firmy plánované a proběhne v souladu s plánem útlumu.

„Postupně totiž končí vyklizení podzemní a povrchové techniky a její převoz do karvinské části. Proto řízeně a plánovaně snižujeme počty zaměstnanců, kteří se nadále nebudou na konzervačním režimu a následném útlumu podílet," uvedla personální ředitelka Radka Naňáková. Vedení OKD všem nadbytečným zaměstnancům opět prioritně nabídlo práci v karvinské části. Této nabídky využilo osm lidí. „Zbývající ukončili pracovní poměr dohodou a v souladu se zákoníkem práce a v návaznosti na odpracované roky a kolektivní smlouvu vyššího stupně získají odstupné ve výši čtyř až devítinásobku mzdy," upřesnila personální ředitelka.

VOLNÝCH PRACOVNÍCH MÍST STÁLE PŘIBÝVÁ

V průběhu dubna požádalo o zprostředkování zaměstnání na pobočkách úřadu práce ve frýdecko-místeckém okrese 1125 nových uchazečů, což je o 28 procent více než v minulém měsíci. Spousta lidí ale zároveň v dubnu našla novou práci. Z hlediska pracovních příležitostí evidoval úřad práce k 30. dubnu téměř dvě tisícovky volných pracovních míst s místem výkonu práce v okrese Frýdek-Místek, což je více než v minulém měsíci. „Na jedno volné pracovní místo připadalo 3,2 uchazečů o zaměstnání pro srovnání ke stejnému datu minulého roku na jedno volné pracovní místo připadali čtyři uchazeči o zaměstnání," informoval frýdecko-místecký úřad práce.

Autor: Lukáš Morys

13.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

U Satinských vodopádů došlo k pádu ženy ze srázu.
3

Žena se vážně zranila při pádu do strže

Ilustrační foto.

Vloupání do chat? Zloději řádí nejen v zimě

Rodiče chtějí jinou školu

Škola bez klasického známkování, tradičních školních lavic a bez pětačtyřicetiminutové vyučovací hodiny. Zato však s konceptem výuky, který by měl rozvíjet talent dítěte. O zřízení ScioŠkoly, která bortí představy o klasickém školství, usilují rodiče ve Frýdku-Místku. Ministerstvo školství ale zamítlo žádost o zápis školy do rejstříku.

Frýdlant i Frýdek-Místek přivítají historická vozidla

V pátek odpoledne se na Zámecké náměstí ve Frýdku-Místku sjedou účastníci moravské etapy Beskyd rallye.

Chlapce v Třinci zasáhl blesk v městské zástavbě

Nešťastná sobotní událost, kdy blesk zasáhl patnáctiletého chlapce v Třinci, hýbe hutnickým městem. Lidé se ptají, jak se neštěstí mohlo stát.  

Rozvodovost za deset let stoupla. Děti se často rodí mimo manželství

Ačkoli v kraji rozvodů ubývá, není tomu tak ve Frýdku-Místku. Ve městě také klesá počet sňatků a zvyšuje se počet dětí, které se narodí mimo manželství.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení