VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt 13: Školní naučná stezka U splavu

Třinec - Jubilejní Masarykova ZŠ a MŠ Třinec příští rok oslaví již osmdesát let od svého založení. Již v roce 1930, kdy by položen základní kámen, dal tehdejší prezident Masaryk souhlas, aby škola nesla jeho jméno. V té době byla jednou z největších škol v republice.

18.11.2010
SDÍLEJ:

Jubilejní Masarykova ZŠ a MŠ Třinec příští rok oslaví již osmdesát let od svého založení.Foto: Archiv

Dnes ji navštěvuje 550 žáků a je zaměřena na rozšířenou výuku matematiky, přírodovědných předmětů a tělesné výchovy. Již patnáct let zde jsou třídy se zaměřením na hokej, které spolupracují s hokejovým klubem Oceláři.

Grant z programu PRAZDROJ LIDEM by měl přispět k vybudování školní naučné stezky. Naučná stezka U splavu bude mít celkem osm stanovišť tvořených informačními panely, z nichž se žáci dozvědí vše o historii Třince, fauně a flóře v okolí školy, životním prostředí, ale i o řece Olši a jejím vlivu na utváření krajiny, chráněných územích v okolí města, geologickém utváření Beskyd a dalších zajímavostech. Žáci se budou podílet na sběru dat a informací, třídění získaných poznatků, a poté i na samotném zpracování informačních tabulí. Součástí budou i pracovní listy, v nichž uplatní nejen získané teoretické znalosti, ale budou rozvíjet i praktické dovednosti formou pokusů, měřením práce s botanickými klíči apod. Získají tak komplexní znalosti o okolí své školy a města a zároveň si vybudují kladný vztah k životnímu prostředí a okolní přírodě.

Školní naučná stezka bude určena pro žáky prvního i druhého stupně, jimž by přinesla zpestření výuky. Využívat ji budou moci i děti z ostatních základních škol či Domu dětí a mládeže v Třinci. „Bude záležet jen na učitelích, jak výuku přizpůsobí, a které informace využijí,“ vysvětluje autorka projektu Jana Hutová.

Žákům stezka pomůže nejen k zajímavějším vyučovacím hodinám přírodopisu, dějepisu, zeměpisu, chemii či občanské nauce, ale naučí je také chápat základní ekologické problémy, rozvíjet porozumění vztahů člověka a přírody a napomáhat rozvíjení spolupráce v péči o životní prostředí.

Celkové náklady na projekt: 73 000 Kč
Požadovaná částka: 58 000 Kč
Kód pro DMS: DMS PLR13
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!

Autor: Jitka Hrivňáková

18.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Ilustrační foto.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Auto narazilo do mostního zábradlí, spolujezdkyně utrpěla vážná zranění

Vážné následky měla včerejší dopravní nehoda, která se stala poblíž Morávky. Auto tam narazilo do zábradlí mostu.

Tříčlenné týmy si to rozdají v nošení bečky piva

Mosty u Jablunkova – Rok se s rokem sešel a je tu opět akce s názvem Karpatský šerpa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení