VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt 1: Sportem pro zdravý život našich dětí

Nošovice - Základní a mateřská škola v Nošovicíchmá vlastní vzdělávací program Škola pro život, který je zaměřen na lidové zvyky a tradice, ekologii a výchovu ke zdraví. V rámci mimoškolních aktivit nabízí také celou řadu kroužků, kurzů a soutěží. Zejména o sport mají děti velký zájem.

10.11.2010
SDÍLEJ:

Základní a mateřská škola v Nošovicích má vlastní vzdělávací program Škola pro život, který je zaměřen na lidové zvyky a tradice, ekologii a výchovu ke zdraví.Foto: Archiv

Základní škola, v jejímž těsném sousedství je i krásný multifunkční sportovně-společenský areál vybudovaný obcí Nošovice, tak žije od rána do večera.

„Naši žáci se rádi zapojují jak do sportovních soutěží a olympiád pořádaných buď přímo naší školou, nebo spádovou Základní školou Dobrá. Jde například o turnaje ve vybíjené, florbalu nebo lehkoatletické olympiády školních družin. Podporujeme také zapojení našich dětí do činnosti jiných organizací v obci – mladých hasičů při Sboru dobrovolných hasičů nebo mladých turistů sdružených v oddíle Medvídci při Sportovním klubu Nošovice-Lhoty. Jsou zde mezi svými kamarády a naučí se využívat volný čas i jinak než hrami na počítači a sledováním televize,“ říká ředitelka školy Alice Sobková.

K tomu by měl přispět i projekt Sportem a poznáním za aktivnější a zdravý život dětí, s nímž nyní nošovická základní škola usiluje o grant z programu PRAZDROJ LIDEM. Jeho cílem je zlepšení materiálního zázemí pro sportovní výuku ve škole, zvýšení zájmu o sport a sportovně vlastivědné volnočasové aktivity dětí.

Pokud projekt získá dostatek hlasů, finanční prostředky budou využity na nákup jízdních kol, in-line kolečkových bruslí, chráničů a přileb, lyží a lyžařského vybavení na zimní sporty či GPS přístrojů a turistických map pro sportovní a turisticko-poznávací činnost. „Využívat je budou moci nejen žáci naší základní školy, ale i děti z okolních obcí, které jsou zapojeny do činností místních organizací, další občanská sdružení v obci a děti zaměstnanců Pivovaru Radegast,“ slibuje závěrem ředitelka.

Nošovice, podhorská obec s necelou tisícovkou obyvatel, která je známa především svým pivovarem Radegast a v poslední době i výstavbou automobilky Hyundai, se může pochlubit sportovním areálem, jaký jí mohou závidět i mnohá větší města. Na jeho slavnostním otevření počátkem září se sešla celá obec.

V těsném sousedství základní školy, v níž je i mateřská škola, se v poměrně krátké době nákladem sedmnácti milionů korun podařilo vybudovat kvalitní sportovně společenský areál s klubovnou, šatnami, bufetem a dalším zázemím, který kromě školáků slouží i sportovcům, dobrovolným hasičům, ale i obyvatelům a místnímu aktivnímu klubu seniorů. Nový víceúčelový areál nebude sloužit jenom pro sport. Už nyní se tu koná i řada kulturních akcí. Součástí je i dětské hřiště s kolotočem, průlezkami a dalšími atrakcemi, kde tráví volný čas celé rodiny s dětmi.

„Přestože máme v obci velmi aktivní Sportovní klub Nošovice-Lhoty, který se věnuje především malým fotbalistům, a to nejen z Nošovic a sousedních Nižních Lhot, ale i několika dalších okolních obcí, nechceme, aby zdejší areál sloužil jenom jim, ale všem našim obyvatelům,“ říká starosta obce Miroslav Kačmarčík.

S tím souhlasí i předseda sportovního klubu a zastupitel Vlastislav Komenský, sám bývalý aktivní fotbalista, který hrával v době jejich slávy za Válcovny plechu. Zdejší klub dnes má tři družstva od žáků po dospělé, která se několikrát týdně scházejí se svými trenéry a pilně připravují na každý mistrovský zápas.

„Zdejší areál je natolik vytížen, že jsme byli nuceni vybudovat i druhé tréninkové hřiště a další sportoviště. Jsme rádi, že u nás mají mladí lidé zájem o sport a aktivní využití volného času a chceme jim k tomu zajistit ty nejlepší podmínky,“ říká předseda klubu.

Nyní přicházejí s dalším nápadem – vybavit ještě zdejší areál mobilní tribunou. „Konají se tu sportovní soutěže, které pořádá zdejší škola či místní sportovní klub, ale i společenské akce, probíhají tu hasičské soutěže, kulturní programy. Pokaždé se tu sejde minimálně tři sta lidí,“ tvrdí starosta Kačmarčík. „Širokodaleko takový areál není a jsme na něj velmi pyšní. Tribuna s místy k sezení tu prostě zatím chybí a určitě by jej ještě vylepšila,“ shodují se oba.

Celkové náklady na projekt: 226 200 Kč
Požadovaná částka: 180 000 Kč
Kód pro DMS: DMS PLR1
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!

Autor: Jitka Hrivňáková

10.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Zvednutá korba stála za úrazem elektrickým proudem.

Muže zasáhl v Ostravici elektrický proud

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Frenštátský hotel Vlčina se možná opět stane vyhledávaným cílem turistů, kongresmanů a třeba i hráčů. Komplex chce koupit skupina Synot.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?  

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení