Státní zástupce označoval za hlavního obžalovaného osmadvacetiletého recidivistu Antonína Slavíka. Muže, jehož původně vinil z výroby desítek gramů pervitinu, chtěl poslat nejméně na dva a půl roku do vězení. Slavíka však senát kvůli nedostatku důkazů v hlavních bodech zprostil obžaloby.

Mimo jiné proto, že svědek Robert S., který loni policistům řekl, že s mužem drogu vyráběl v garáži rodinného domu v Palkovicích, své tvrzení u hlavního líčení popřel. „V Palkovicích jsem se Slavíkem nebyl. Dnes mluvím pravdu,“ prohlásil v pondělí svědek. Dřívější výpověď vysvětlil tím, že s obviněným se pohádal kvůli holce, a chtěl mu proto přitížit. Nyní mu hrozí stíhání kvůli křivému obvinění. „Sám jste strůjcem svého štěstí,“ řekl klíčovému svědkovi obžaloby předseda senátu.

Slavík dostal za výrobu asi dvaceti gramů drogy dvouletý trest s podmíněným odkladem na čtyři roky. „Máme zato, že nepodmíněný trest by nebyl namístě,“ uvedl soudce s tím, že senát dal Slavíkovi ještě jednu šanci. Muž už loni v souvislosti s případem strávil necelé tři měsíce ve vazbě.

Svou dřívější výpověď změnila u soudu i Radka Tacinová. Že pervitin odebírala od Slavíka, přiznala jen policistům, zároveň tvrdila, že na výrobě se prakticky nepodílela. Senát jí však udělil ještě přísnější trest, než navrhoval žalobce. „Tři roky ve věznici s dozorem jsou to nejmenší, co jsme mohli dát. Není to ostraha, po polovině trestu můžete požádat o podmínečné propuštění,“ uvedl soudce s tím, že senát Tacinové přičetl nedávný roční trest za jiný zločin. Jednadvacetiletá žena, která během svého stíhání otěhotněla a před dvěma měsíci i porodila, si nechala lhůtu na rozmyšlenou. Přestože tvrdí, že drogy již nebere, soud jí nařídil ochrannou ambulantní léčbu.

Na léčení poslal soudce rovněž devětadvacetiletého Davida Matkoviče, jenž byl odsouzen pouze za pokus výroby pervitinu. Měl by si odpracovat 400 hodin. Sedmadvacetiletý Jiří Syřinek dostal souhrnný trest 18 měsíců s podmíněným odkladem na tři roky, toto rozhodnutí je zatím jako jediné pravomocné. Syřinek přitom před časem figuroval i v případu pojízdné laboratoře na výrobu drog. - více ZDE

Obžalovaní během procesu tvrdili, že v době policejního výslechu v březnu 2007 byli pod vlivem drog. Například Slavík si měl pervitin aplikovat krátce před svým zadržením. Vyšetřovatelé to však u soudu odmítli. Více zde: Obžalovaní tvrdí, že při výslechu byli zdrogovaní. Policisté si ničeho nevšimli