S ní jsme bilancovali, co se jí za tu dobu podařilo změnit, a zjišťovali, jaké má její tým další plány.

Hned na začátku jste vytvořili novou značku pro frýdecko-místeckou kulturu KulturaFM. Co bylo cílem?

Vytvořili jsme jednotnou značku KulturaFM, pod kterou dnes občan najde propracovaný informační webový portál, kulturní magazín, programové plakáty, billboardy. Každé pondělí posíláme zájemcům newsletter, kterým upozorňujeme na nejbližší kulturní akce. Založili jsme na Facebooku stránku KulturaFM, kde se nám výborně daří získávat další zájemce o kulturní dění ve městě Frýdek-Místek. Stále rozšiřujeme distribuční místa všech materiálů, v nejbližší době chceme za hranice města do okolních vesnic.

Netajíte se důrazem na marketing. Je i v oblasti kultury tak důležitý?

Určitě. Zatímco po mém dubnovém nástupu jsem musela zrušit koncert bratří Nedvědů pro nezájem, ten letošní, březnový, byl absolutně vyprodaný, včetně přístavků. Není to jediný vyprodaný koncert nebo divadlo, a to se nechceme chlubit dvoukoncertem Jarka Nohavici, kde je to téměř samozřejmost, ale například koncertem Václava Neckáře nebo absolutním rekordem v návštěvnosti na dětském lednovém karnevale, vyprodaným dopoledním představením Michala Nesvadby, plným náměstím během adventu, tepajícími tančírnami a tak bych mohla pokračovat.

Vyjmenovala jste akce pro různé publikum. Které je pro vás prioritou?

Držíme se myšlenky, že vytváříme kulturní nabídku pro všechny věkové a různorodé zájmové skupiny. Nebojíme se investovat do interpretů, kteří návštěvníkům přinesou unikátní zážitek. Třeba úžasné vystoupení Dary Rollins a Dana Bárty, Míši Růžičkové, již zmíněného Jarka Nohavici, chystaná vystoupení Ivy Bittové, Richarda Müllera nebo Partičky patří k perlám roční dramaturgie. Jazzmeni určitě ocení změnu v projektu Jazz ve městě, milovníci tance a dechovky taneční večery pro dříve narozené a promenádní letní koncerty. Měsíc duben ve znamení divadel se chválí svým programem sám.

Co připravuje dramaturgie v dalším období?

Je toho opravdu hodně například zcela nový festival venkovního divadla a hudby o prázdninách, Letohrátky pro děti, dále říjnový týden kultury, kdy se letos ponoříme v celém městě do Španělska a jeho kultury. Inovace bude i v oblasti předplatného vážné hudby. Chceme kromě klasických těles přizvat například přesahovou skupinu Tarafuki. Co chceme opravdu hýčkat a věříme, že se stane ještě silnější vlajkovou lodí pro široké okolí, jsou různorodé taneční kurzy a zejména klasické taneční pro mládež. Mají ve Frýdku-Místku obrovskou tradici a díky kolegyni Haně Janáčkové jsou vedeny velmi dobře. Chceme, aby byly více a více životní potřebou každého mladého člověka.

Změnili jste také způsob prodeje vstupenek…

Z toho mám opravdu radost. Vstupenky dostupné v pobočkách BIC, online přes internet a pochopitelně před představením byly můj sen od nástupu, který se v plném rozsahu splnil. Posledním krokem, který zrealizujeme, jak doufám, během měsíce dubna, je zajištění platby kartou přímo ve spravovaných zařízeních.

Národní dům má však kromě kultury na starosti také správu budov a pronájmy. Jak si vedete v této oblasti?

Tady jsou určitě ještě rezervy, ale i tak občan mohl zaznamenat například opravené logo na Nové scéně Vlast, opravené a hlavně čisté nástěnky a rekonstruovanou, částečně přečalouněnou restauraci Švejk. V nejbližší době chceme změnit temnou vrátnici v Národním domě v důstojnou recepci, upravit a zpříjemnit, co se dá, v kině Petra Bezruče, uzavřít parkování před Novou scénou Vlast, aby nedocházelo k ničení chodníku, vyčistit zahradu Národního domu a dát do ní květiny. Příjem z nájmů se nám daří i přes ekonomicky opravdu těžké období držet na stejné úrovni.

Jak byste tedy ten první rok ve funkci shrnula?

Upřímně, rok to byl náročný, přinesl mi mnoho životních poznatků a zkušeností. Věřím, že tento úspěšný rok je předzvěst lepší doby v oblasti kultury pro občany města Frýdek-Místek. Za celý tým mohu odpovědně říct, že děláme maximum, a až budu mít pocit jiný, dobrovolně svou funkci vzdám.