Koryto a břehy Olše vydaly v areálu železáren 4,5 tuny odpadu
25.4.2012 14:04
Třinec - Společnost Třinecké železárny se opět připojila k aktivitám spojeným s oslavami Dne Země. Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát se firma pustila do čištění koryta řeky Olše a okolních pozemků ve svém areálu.
Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát se firma pustila do čištění koryta řeky Olše a okolních pozemků ve svém areálu. Na téměř sedm kilometrů dlouhém úseku nakonec pověření pracovníci během minulého týdne sesbírali 4,5 tuny odpadu.
„Nasbíraným odpadem bylo naplněno více než 100 plastových pytlů a jeden kontejner, do kterého byl odkládán objemnější odpad. Mezi odpadky byly především plastové a skleněné lahve, plastové tašky, ale i pneumatiky či staré matrace. Z řeky bylo také vytaženo jedno staré křeslo," uvedl Radim Klimša z odboru Ochrana životního prostředí Třineckých železáren s tím, že všechny odpadky, sesbírané v řece Olši a na jejích březích, byly předány k odstranění odborné externí firmě.
Péče o biokoridor řeky Olše je součástí politiky i cílů kvality, životního prostředí a společenské odpovědnosti v Třineckých železárnách. Tato akce je přitom již čtyři roky tradiční a vítanou dubnovou aktivitou firmy.
„Takovéto akce děláme opravdu rádi, také proto, že je za nimi okamžitý a viditelný výsledek," uzavřel Radim Klimša.
Autor: Tomáš Machálek
HLAVNÍ ZPRÁVY
Grillparty bavila lidi u řeky Ostravice
Frýdek-Místek – Víceúčelová sportovní hala u řeky Ostravice hostila od pátku do neděle 26. května sedmý ročník Frýdecko-Místeckého veletrhu stavebnictví, bytového zařízení,…
Výstava loveckých trofejí ve škole nadchla
Hukvaldy /FOTOGALERIE/ – Velký zájem byl během víkendu o výstavu loveckých trofejí za rok 2012, která se uskutečnila v budově Základní školy Leoše Janáčka v Hukvaldech.
Frýdecko-místecké děti v létě půjdou ve stopách Verna
Frýdek-Místek - Dvacet tisíc mil pod mořem, Tajuplný ostrov, Dva roky prázdnin, Cesta do středu Země. Kdo by neznal například úžasná díla spisovatele Julese Verna.
Václav Šindler se myslivosti věnuje šestatřicet let
Brušperk - Jednasedmdesátiletý Václav Šindler z Brušperku je dlouholetým členem Mysliveckého sdružení Fryčovice.
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
Policie hledá svědky: Běžkyni rozbil obličej, když se bránila znásilnění
Běhání pro zdraví se ve čtvrtek kolem 19. 15 hodin pro mladou ženu z Chomutova proměnilo v životní boj. … celý článek ›
První oznámení o Janouškově nehodě: On ji regulérně přejel!
Kmotr Roman Janoušek se soudům nemůže vyhýbat věčně a obžaloba, kterou má soudce k dispozici, pro něj… celý článek ›
Vzkaz pro Federera: Rogere, buď s našimi dětmi, přeje si Mirka
Na kurtech je suverénním králem. I když už ne takovým, jako dříve. Roger Federer však jednoznačně… celý článek ›
Ornella a její lži s maturitou: Kápni už konečně božskou! Jak je to?
Ta holka něco tají! Jak jinak si vysvětlit, že Ornella Štiková (20) ještě loni tvrdila, že maturitu už… celý článek ›
EXKLUZIVNÍ ZPRÁVY
FOTO: Buďte potichu, ať ji nevyplašíte… Tohle je nádherná Petra Němcová
Top modelka Petra Němcová (33) nafotila sérii fotografií pro australskou značku spodního prádla Wild… celý článek ›
FOTOGALERIE: Bartošová včera zpívala přes kruté bolesti, na operaci nechce
Zpěvačka Iveta Bartošová (46) včera vystupovala na Sázavě v Disco clubu Chechták, a i když mnozí možná… celý článek ›
VIDEO: Kočka otevře pět dveří, aby se dostala na dvůr
Říká se, že mají devět životů, ale podle všeho by se stejně dobře dalo říkat, že se dostanou z jakékoli… celý článek ›
ZPRÁVY Z ČR A ZE SVĚTA
Jihočeský rektor nepřijde na jmenování profesorů, vadí mu Zemanův postoj
Praha - Rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer na protest proti krokům prezidenta Miloše Zemana… celý článek ›
Podmínkou ODS pro koalici s TOP 09 je Svoboda jako primátor
Praha - Jednoznačnou podmínkou pražské ODS pro uzavření pravicové koalice s TOP 09 je obsazení pozice… celý článek ›
Exministr Dobeš se stal předsedou hnutí Pro sport a zdraví
Praha - Předsedou hnutí Pro sport a zdraví se stal bývalý ministr školství Josef Dobeš. Na dnešním… celý článek ›
ON-LINE: Německá válka na londýnském poli. Dortmund - Bayern 1:1
Londýn - Sledujte s Deníkem textovou on-line reportáž z vrcholu letošní klubové sezony v Evropě. Ve… celý článek ›

