VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt 19: Sportovní překážky pro mladé hasiče

Nošovice - Sbor dobrovolných hasičů v obci Nošovice si příští rok připomene již pětaosmdesát let, kdy byla jednotka založena. Dnes sdružuje více než osm desítek členů, kteří odvádějí každoročně pro obec obrovský kus práce. „Na naše hasiče se vždy můžeme spolehnout. Pomáhají nejen při požární ochraně a pohromách, ale i při všech významných akcích. Kus dobré práce odvádějí především při práci s dětmi a výchově mladé generace,“ chválí starosta Nošovic Miroslav Kačmarčík.

3.11.2009
SDÍLEJ:

Kus dobré práce odvádějí nošovičtí dobrovolní hasiči především při práci s dětmi a výchově mladé generace.Foto: Archiv

Vedoucí dobrovolníci se věnují mládeži ve čtyřech věkových kategoriích – od předškoláků až po osmnáctileté dorostence už téměř čtyřicet let.„Celkem je u nás organizováno 34 budoucích mladých hasičů,“ říká starosta SDH Stanislav Matušík.

Hlavní náplní činnosti je celoroční hra Plamen, kterou každoročně pořádá pro mladé hasiče Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, jejíž součástí je branný závod, požární útok, štafeta 4 x 60 metrů, štafeta dvojic a další disciplíny.

„Naše děti každoročně dosahují dobrých výsledků, to však vyžaduje nejen intenzivní trénink, ale i dobré technické vybavení a to nám zatím chybí. Řadu překážek jsme si udělali svépomocí, jsou už ale značně opotřebované a jejich další používání začíná být nebezpečné. Rádi bychom nyní pro družstva mládeže pořídili časomíru a kvalitní certifikované překážky, které budou sloužit nejen k tréninkům a nácviku disciplín, ale i k pořádání závodů,“ představuje projekt, jímž se ucházejí o grant v programu Prazdroj lidem, vedoucí mladých hasičů Lucie Vojkovská.

Nové vybavení by určitě přispělo ke zlepšení sportovních výsledků družstev a vzrostl by i zájem dětí o práci v kolektivu mladých hasičů. Vytvoření kvalitního zázemí pro výcvik je předpokladem možnosti využití hasičského cvičiště i pro sbory dobrovolných hasičů z okolních obcí, kteří s mládeží aktivně pracují.

Celkové náklady na projekt: 118 200 Kč
Požadovaná částka: 93 200 Kč
Formát pro DMS hlasování: DMS PLR19
Co je důležité vědět:

Projekty, které postoupily do veřejného hlasování, postupně každé úterý představujeme v tištěném Moravskoslezském deníku a týdeníku Frýdecko-Místecko. Seznámit se s nimi můžete postupně také na internetových stránkách Moravskoslezského deníku nebo www.prazdrojlidem.cz. Koncem listopadu pak všechny projekty znovu připomeneme v samostatné příloze novin, jejíž součástí bude i hlasovací kupon.

Již od 1. října můžete hlasovat prostřednictvím internetu nebo dárcovských SMS, které letos mají hodnotu dvou bodů. Cena jedné DMS je 30 Kč, ve prospěch organizace bude převedeno 27 korun. Počet zaslaných DMS není omezen, do hlasování se však počítá pouze první.
DMS je možné posílat na číslo 87 777 ve tvaru DMS(mezera)PLR(číslo projektu 1 až 26).
Příklad: Chcete-li poslat svůj hlas projektu č. 10, zašlete DMS ve tvaru DMS PLR10.
Informace o internetovém hlasování najdete na www.prazdrojlidem.cz
Hlasování bude ukončeno 30. listopadu. Každý dvoustý hlasující bude odměněn drobným dárkem.
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!

Autor: Jitka Hrivňáková

3.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Ilustrační foto.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Auto narazilo do mostního zábradlí, spolujezdkyně utrpěla vážná zranění

Vážné následky měla včerejší dopravní nehoda, která se stala poblíž Morávky. Auto tam narazilo do zábradlí mostu.

Tříčlenné týmy si to rozdají v nošení bečky piva

Mosty u Jablunkova – Rok se s rokem sešel a je tu opět akce s názvem Karpatský šerpa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení