VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Frýdek-Místek v názvu fotbalového klubu

Frýdek-Místek - Statutární město Frýdek-Místek je od 1. července generálním partnerem místního fotbalového klubu, který nově nese název Městský fotbalový klub Frýdek-Místek.

14.7.2011
SDÍLEJ:

Fotbalisté MFK Frýdek-Místek ve své premiéře porazili divizní Valašské Meziříčí 4:0.Foto: Robert Schedling

Město bude fotbalový klub podporovat částkou 7 milionů korun ročně, což je zhruba 50% nákladů z rozpočtu klubu.

V posledních letech město investovalo do fotbalu miliony korun. „V roce 2008 jsme od Válcoven plechu převzali fotbalový stadion na Stovkách, o rok později jsme zde vybudovali hřiště s umělou trávou, které splňuje přísné podmínky mezinárodní fotbalové federace FIFA a je využitelné po celý rok a v roce 2010 jsme dokončili druhou etapu rekonstrukce stadionu. Zahrnovala vybudování zbrusu nového zázemí pro mládežnické fotbalisty, které se řadí k nejmodernějším v republice, ale také opravu hlavní tribuny, vstupní brány a pokladen, instalaci závlahového systému trávníků, dobudování chybějící dešťové a splaškové kanalizace, zakoupení moderní časomíry s LED obrazovkou a vybudování umělého osvětlení v celém fotbalovém areálu. Do fotbalového areálu Stovky bylo investováno téměř 83 milionů korun, přičemž 68 milionů bylo hrazeno z dotace EU v rámci Regionálního operačního programu a 15 milionů uvolnilo město ze svého rozpočtu. V současné době se připravuje 3. etapa rekonstrukce. Je zaměřena na hlavní budovu, v níž vzniknou nové kabiny pro muže a prostory pro rehabilitaci,“ přiblížil primátor města Petr Cvik, který od počátku stál u proměny stadionu.

„Promítnutí města do názvu klubu vítáme. Zdůraznil se tak podíl města na fungování klubu a posílena byla i samotná propagace města,“ uvedl náměstek primátora Libor Koval, který zasedne v novém výboru fotbalového klubu.

Náměstek Koval zároveň potvrdil, že by uvítal dalšího významného partnera, který by místní fotbal společně s městem posunul do druhé ligy. „Městský fotbalový klub Frýdek-Místek získá každý rok z městského rozpočtu 7 milionů korun. Finance jsou určeny na úhradu provozních nákladů a chod mládežnického a mužského fotbalu. Na hospodaření s těmito penězi dohlídnou dva zástupci města,“ dodal primátor Petr Cvik s tím, že město nebude rozhodovat o nákupu hráčů ani výběru trenérů.

Personální otázky budou plně v kompetenci Městského fotbalového klubu Frýdek-Místek (dále jen MFK Frýdek-Místek). „Pro fotbal ve Frýdku-Místku je kvalitní zázemí obrovským přínosem. Změnou názvu na MFK Frýdek-Místek se také naplňuje další krok vzájemné spolupráce mezi vedením klubu a vedením města v čele s primátorem Petrem Cvikem,“ řekl ředitel MFK Frýdek-Místek Radomír Myška.

14.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Ilustrační foto.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Auto narazilo do mostního zábradlí, spolujezdkyně utrpěla vážná zranění

Vážné následky měla včerejší dopravní nehoda, která se stala poblíž Morávky. Auto tam narazilo do zábradlí mostu.

Tříčlenné týmy si to rozdají v nošení bečky piva

Mosty u Jablunkova – Rok se s rokem sešel a je tu opět akce s názvem Karpatský šerpa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení