VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Frydeckomístecko

1.2.2017

Rozšiřování frýdeckého hřbitova by mohlo začít příští léto

Kapacita centrálního hřbitova ve Frýdku se zaplňuje a začíná být nedostačující. Vedení města na řece Ostravici se již před časem shodlo na nutnosti jej rozšířit. V současné době už nechává zpracovat projektovou dokumentaci, na jejímž základě se rozšíření hřbitova provede.

1.2.2017

Tříkrálová sbírka byla úspěšná

Také Charita Frýdek-Místek dokončila rozpečeťování kolednických pokladniček Tříkrálové sbírky 2017. Bezmála dva miliony korun, které koledníci získali od štědrých dárců, pomohou potřebným.

1.2.2017

Startuje projekt, který chce do škol dostat odborníky z praxe

Odborníci do škol. Tak se jmenuje česko-slovenský projekt, který byl spuštěn po bezmála tříleté přípravě. Cílem je předat studentům základních, středních a vysokých škol praktické zkušenosti odborníků z řady oborů. O účast na projektu projevilo zájem také jedenáct škol na Frýdecko-Místecku a Třinecku, a další podle organizátorů přibývají.

31.1.2017

OBRAZEM: Požární cvičení v hale Polárka

Několik desítek hasičů, policistů a zdravotníků se v úterý 31. ledna před polednem zapojilo do velkého cvičení, které simulovalo únik toxického čpavku se zraněním ze strojovny haly Polárka ve Frýdku-Místku.

30.1.2017

Senioři se učí, jak předejít napadení

Města stále častěji nabízejí seniorům účast v kurzech sebeobrany. Právě důchodci totiž patří do nejzranitelnější skupiny obyvatel z pohledu kriminálních živlů.

30.1.2017

Nemocnému chlapci pomáhá i sbírka víček

Život se s devítiletým Petrem Adámkem z Frýdku-Místku od počátku nepáral. Na svět přišel předčasně císařským řezem, pak onemocněl dětskou mozkovou obrnou.

30.1.2017

Jednapadesátiletý muž dopadl lupiče, policisté jej ocenili

Policisté ve Frýdku-Místku ocenili za statečnost jednapadesátiletého Petra Jirana, který svou včasnou reakcí zadržel lupiče.

29.1.2017

Vrchol Festivalu sněhu pobavil v Morávce i děti

Vrchol Festivalu sněhu, tak se nazývala akce, která už tradičně oživila dění v Morávce na Frýdecko-Místecku.

29.1.2017

Kraj chystá další kotlíkové dotace

Zájemci, na které se nedostalo v souvislosti s takzvanými kotlíkovými dotacemi, případně majitelé nemovitostí, kteří o peníze zatím nežádali a chtějí tak učinit, mohou od 1. do 31. března podat žádost do doplňkového programu Moravskoslezského kraje. 

28.1.2017

Kam o víkendu? Na plesy, festival sněhu nebo ledové sochy

Nevíte, co dělat o víkendu? Připravili jsme tipy, kam vyrazit.

28.1.2017

Dobrovolníci budou docházet za seniory domů i ve Frýdlantu

Dobrovolníci v domácnostech seniorů. Tak se jmenuje projekt, který organizuje frýdecko-místecké Dobrovolnické centrum ADRA a který kromě Frýdku-Místku úspěšně funguje i v Třinci a Novém Jičíně. Nově se k těmto městům přidá také Frýdlant nad Ostravicí.

27.1.2017

Senioři budou mít šanci zapojit se do činnosti městské policie

Frýdek-Místek - Zapojit seniory do činnosti městské policie, to je myšlenka, která zazněla na posledním setkání Rady seniorů.

26.1.2017

Běžkaři si letos libují. Tratě jsou i v golfových areálech

Běžkaři mají letos v Beskydech široký výběr tratí. Hlavně v nižších nadmořských výškách sice není sněhu tolik, kolik by si představovali, na horách si ale přijdou na své.

26.1.2017

Chtějí nasbírat co nejvíce dudlíků pro chlapce z Vratimova

Paskov, Vratimov – Pro chlapce z Vratimova, který má kromě jiného poruchu autistického spektra, představují dudlíky nejoblíbenější hračku.

26.1.2017

Ski areál byl vydražen. Možná se mu blýská na lepší časy

Pozemky v lyžařském areálu v Mostech u Jablunkova, které kvůli krachu firmy Ski Beskydy skončily v dražbě, získá společnost Maflex-CZ. Ta má ski areál dlouhodobě od obce v pronájmu.

25.1.2017

Lanovka na Lysou horu: fikce, nebo budoucnost?

ANKETA/ Je to vize, která rozděluje odbornou i laickou veřejnost na dva nesmiřitelné tábory. Měla by na Lysou horu, královnu Moravskoslezských Beskyd, vést lanovka?

25.1.2017

Dojet autem na Prašivou už nebude moci každý

Od 1. května čeká návštěvníky chaty Prašivá a sousedního dřevěného kostelíku ve Vyšních Lhotách velká změna.

25.1.2017

Třinecké muzeum nabídne díla Andyho Warhola

Milovníci výtvarného umění budou mít v regionu žně. Muzeu Třineckých železáren a města Třince se podařilo získat unikátní výstavu, která představí sedmdesát cenných kopií děl Andyho Warhola, vůdčí osobnosti uměleckého hnutí pop-art.

25.1.2017

Přístav i Bethel mají plno

Frýdek-Místek, Třinec - Deník zjišťoval, jaká je nyní v regionu obsazenost zařízení, která se starají o bezdomovce. Ve Frýdku-Místku začalo v říjnu 2015 fungovat zařízení pro ty, kteří potřebují trvalou péči. Domov Přístav v ulici Míru je plně obsazen už delší dobu.

24.1.2017

Konec sporů, Hukvaldský dvůr patří obci. Dohodla se s církví

Už jen zápis do katastru nemovitostí chybí k tomu, aby definitivně skončily tahanice mezi obcí Hukvaldy a církví. Ve hře byl zejména areál Hukvaldského dvora. Komplex nevyužitých budov, které se rozprostírají na poměrně velké ploše v centru Hukvald, léta chátrá.

23.1.2017

Čtenářů knihovnám výrazně neubývá

Čas od času se objeví zpráva, že čtenářů knih celkově ubývá, a to hlavně mezi dětmi a dospívajícími. Jak dokazují zástupci knihoven v Třinci a Frýdku-Místku, situace není nijak tragická. Počet čtenářů jim výrazně neklesl, navíc oběma knihovnám se za loňský rok zvýšil počet návštěv.

22.1.2017

Jablunkovští hasiči už jezdí k zásahům novým autem

První kilometry za prvními ostrými výjezdy má za sebou nový dopravní automobil jablunkovských dobrovolných hasičů.

22.1.2017

Královna Beskyd patřila o víkendu extrémním vytrvalcům

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Zhruba tisíc lidí se o tomto víkendu podívalo na vrchol Lysé hory. A ne jednou!

21.1.2017

Mráz přeje lyžařům. Na svazích leží až metr sněhu

Podmínky v beskydských lyžařských střediscích jsou zřejmě nejlepší od zahájení sezony.

21.1.2017

Kvůli poruše potrubí netekla voda v několika budovách. Školáci měli volno

Porucha vodovodního řadu v místecké ulici 17. listopadu zastavila vodu v několika ulicích. Vodaři předpokládali, že se jim poruchu podaří odstranit během několika hodin.  

21.1.2017

Školáci zkrášlili autobusovou zastávku

Originální autobusovou zastávkou se může chlubit centrum Frýdlantu nad Ostravicí.

21.1.2017

Další dětská hřiště ve Frýdku-Místku dostanou nový kabát

Děti se mohou těšit na opravená nebo v podstatě úplně nově vybudovaná dětská hřiště.

20.1.2017

Inspektoři pokutovali těžaře za poškozování přírody v Beskydech

Vyjeté koleje a poničená kůra živých stromů při těžbě dřeva vyjdou těžaře draho. Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany lesa v Ostravě pokutovali pět subjektů, které se podílely na poškození lesní půdy a stromů ve Starých Hamrech v CHKO Beskydy.

AKTUALIZUJEME
19.1.2017

V Moravskoslezském kraji je zase kvůli prachu vyhlášena smogová situace

Meteorologové kvůli zhoršeným rozptylovým podmínkám vyhlásili upozornění na smogovou situaci, a to pro celý Moravskoslezský kraj.

19.1.2017

Obyvatele Riviery ve Frýdku-Místku zřejmě čekají změny

Nedostatek parkovacích míst, špatný stav komunikací a chodníků, nevhodné a neuspořádané umístění kontejnerů. Nejen to trápí obyvatele místeckého sídliště Riviera. Sídliště by se však v příštích letech mělo dočkat významných úprav. Alespoň tomu nasvědčuje veřejná zakázka, kterou vypsal frýdecko-místecký magistrát. Společnost, která řízení vyhraje, bude mít za úkol vytvořit studii revitalizace sídliště.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies