VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezdomovecké brlohy pomáhá řešit i sociální šatník

K odstranění brlohů, které různě po Frýdku-Místku vytvářejí zejména bezdomovci, pomáhá i dobrovolnické centrum (DC) Adra.

12.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

To provozuje už téměř 7 let sociální šatník ve Frýdku-Místku. Materiální pomoc je nabízena lidem v hmotné nouzi a bezdomovcům. V souvislosti se stížnostmi obyvatel města jsou uživatelé šatníku vedeni k navracení nepotřebných, roztrhaných, špinavých a jinak zcela opotřebených kusů oblečení a obuvi, výměnou za čisté kusy. Uživatelé se mohou převléknout do čistého oblečení ve vyhrazené části sociálního šatníku.

Výdej připraveného oblečení a obuvi probíhá každé pondělí od 9 do 12 hodin. „Vedením evidence vydaného oblečení se snažíme motivovat uživatele k dostatečně časté výměně oblečení tak, aby byla zachována lidská důstojnost, zároveň se však snažíme zabránit zneužívání materiální pomoci. Spolupracujeme se sociálními pracovníky magistrátu města, Úřadu práce, Slezské diakonie. Každý, kdo se dostane do složité životní situace, nedisponuje dostatečnými finančními prostředky, se může skrze danou instituci obrátit na DC Adra," uvedla Alice Šavrdová, koordinátorka sociálního šatníku.

Obyvatelé města by neměli ponechávat vyřazené oblečení, obuv, potřeby do domácnosti, matrace nebo nábytek v blízkosti kontejnerů na tříděný a směsný odpad.

Právě zanecháváním těchto věcí na volně přístupných místech je podporován vznik „brlohů" v zákoutích domů a místech zarostlých stromy a keři poblíž panelákové nebo rodinné zástavby, jejichž odstraňování je podle magistrátu boj s větrnými mlýny.

Nepořádek tohoto typu řeší město zejména u výměníků tepla, například v lokalitě Malý Koloredov nebo pod frýdeckým magistrátem. Tam bylo v minulosti pohazováno znečištěné oblečení, často po lidech bez domova, kteří se tam převlékali poté, co si do nedaleké Adry došli pro čisté ošacení. Adra na základě stížností uvolnila jednu místnost, která slouží pro osoby bez domova k převlékání. U východu umístila také pytle na staré oblečení a zavedla evidenci vydávaných věcí. 

Autor: Lukáš Morys

12.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Markéta Konvičková, zpěvačka

Nejvíce mi dala zabrat Aretha Franklin, říká zpěvačka Markéta Konvičková

Ilustrační snímek.

Expozice se zavře, zámek čekají změny

Radnice ocenila nadané žáky a studenty

Nadaní žáci a studenti frýdecko-místeckých škol se sešli minulý týden ve velké jednací síni radnice, aby převzali od vedoucí odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy Ilony Nowakové společně s náměstkem primátora Pavlem Machalou gratulace a upomínkové předměty.

Kraj podpoří MHD

Ačkoli o budoucnosti frýdecko-místeckého dopravního podniku ještě není jasno, město se už dohodlo s Moravskoslezským krajem na podpoře MHD.

Město otevřelo nově vybudované arboretum

Frýdek-Místek - Nová odpočinková zóna ve Frýdku plná nevšední zeleně už slouží veřejnosti. Arboretum v sousedství hospice vyrostlo na dříve nevyužité a zarostlé ploše.

Policisté řeší dva případy hodnotných krádeží

Dvěma případy krádeží se musí v posledních dnech zabývat policisté v regionu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies