VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cesty jsou samá díra, příští týden už začnou opravy

Frýdek-Místek – Letošní zima dala silnicím zabrat a řidiči nyní trénují nedobrovolný slalom mezi výtluky, které jsou téměř všude. Už po neděli by se ale situace ve Frýdku-Místku mohla začít zlepšovat: Zdejší technické služby totiž plánují, že by už snad příští týden mohly začít s prvními opravami. Vše ovšem záleží na počasí.

10.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Martin Šrubař

Zaměstnanci frýdecko-místeckých technických služeb, kteří mají ve městě údržbu silnic na starosti, právě v těchto dnech provádějí fyzickou kontrolu stavu povrchu vozovek na celém území města i přilehlých obcí. „Na základě zjištěného výsledku připraví podklady pro zpracování harmonogramu oprav, který schvaluje odbor dopravy magistrátu,“ vysvětlila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

„Podle počasí začneme opravovat výtluky na nejfrekventova­nějších úsecích. Opravy by mohly začít už od pondělí 15. března,“ prozradil ředitel frýdecko-msítecké společnosti TS Jaromír Kohut.

Opravy budou, podobně jako zimní údržba silnic, probíhat podle přesného harmonogramu. „Přednost budou mít autobusové trasy a následovat budou páteřní komunikace na sídlištích a vedlejší vozovky, včetně těch v přilehlých obcích,“ vysvětlil Jaromír Kohut. Ještě v březnu se opravy dočkají ulice Míru, T. G. Masaryka, Křižíkova, Reslova, Dlouhá, K Hájku, K Sedlištím, Olbrachtova, Horní, Politických obětí a Nádražní. Pracovat budeme také na opravě plochy bývalého autobusového nádraží v Místku, která nyní slouží jako bezplatné parkoviště a autobusového stanoviště ve Frýdku,“ doplnil ředitel.

Dodal, že však technické služby nezajišťují údržbu na silnicích ve vlastnictví Moravskoslezského kraje a státu, což jsou většinou hlavní tahy ve městě. „Mezi krajské silnice se řadí ulice Bruzovská, Lískovecká, Revoluční, J.Opletala, 17. listopadu, Na Vyhlídce, Staroměstská a Slezská. Ve vlastnictví státu je silnice na ul. Hlavní, Příborská a Beskydská. Údržbu těchto komunikací provádí zejména Správa silnic MS kraje,“ upřesnil Jaromír Kohut.

Ne všechny díry se ale dočkají důkladné opravy, některé budou zalepeny jen provizorně. „Opravy výtluků provádějí zaměstnanci technických služeb buď jako provizorní nebo jako řádné,“ upozornila mluvčí Jana Matějíková. Řádná oprava spočívá v odstranění narušeného povrchu vozovky, následném zaplnění vyfrézované díry asfaltobetonovou směsí a jejím zaválcování. Oproti tomu provizorní opravy se provádějí na hodně poničených ulicích, které jsou určeny k celkové rekonstrukci – tedy tehdy, jestliže na nich už nemá smysl provádět řádnou opravu.

„S konkrétními opravami teplou asfaltobetonovou směsí můžeme začít až když se teploty přes den pohybují nad 5 stupňů Celsia. Prozatím je ale počasí nestálé, občasný sníh stále brání opravám. Přesto jsme už začali aspoň s přípravnými pracemi, jako je frézování, bourání a řezání,“ objasnil Jaromír Kohut.

Aby opravy byly prováděny co nejkvalitněji, technické služby vloni zakoupily silniční frézu, finišer a válec o váze 3 tuny. „Fréza se záběrem 60 centimetrů slouží na vyfrézování živičných povrchů pro menší až střední práce. Pomocí výložníku jsou výfrezky rovnou nakládány na korbu nákladního vozidla. Je ideální pro použití v zastavěných částech města. Finišer se záběrem 0,5 až 3 metry je využíván při opravách výtluků malého, středního i velkoplošného rozsahu. Využití tohoto stroje vede k celkovému zkvalitnění provádění oprav výtluků. Současným použitím frézy a finišeru tak dochází k urychlení postupu všech činností a k úspoře lidské práce,“ pověděl ředitel. „Město prozatím vyčlenilo z rozpočtu na opravu silnic 7 milionů korun,“ doplnila mluvčí Jana Matějíková.

Autor: Jana Rumianová

10.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Následky požáru dřevěného kostela v Gutech.
10

Soud v případu požáru kostela rozhodl o stížnosti na vazbu

Ilustrační foto.

Lepší autobusy i služby? Dopravu čekají změny

Ve městě otevřel první barbershop

Pánské holičství, ve kterém zákazníkům oholí vousy břitvou, udělají peeling obličeje a k tomu přidají prémiový alkohol. Takhle to vypadá v Retro Barbershopu, který můžou zájemci od začátku srpna najít ve Frýdku na třídě T. G. Masaryka.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Hluk čtyř motorů letounu blížícího se k přistání na ostravském letišti poutal k obloze zraky lidí na trase od Opavy přes Bílovec, Frýdek-Místek, Havířov, Šenov či Ostravu.

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Práce na výměně horkovodního potrubí společnosti v lokalitě ulic Vrchlického a ČSA v Místku opět omezí autobusovou dopravu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení