VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chodce má chránit nelogický semafor

FRYDEK-MÍSTEK-ZELINKOVICE – V Zelinkovicích u Frýdku-Místku se v těchto dnech instaluje nový semafor u nebezpečného přechodu pro chodce, kde se již stalo několik dopravních nehod. Někteří se ovšem domnívají, že úprava až takový smysl nemá.

1.8.2007
SDÍLEJ:

Výstavba nového přechodu se semafory v Zelinkovicích postrádá podle některých místních občanů logiku. Foto: DENÍK/Martin Šrubař

Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích smí jet řidič v obci nejvýše padesátikilometrovou rychlostí a umožnit chodci, který přes přechod přechází, bezpečné přejití vozovky. „Z této formulace logicky vyplývá, že semafor v obci na přechodu pro chodce je stejně nesmyslný jako značka označující obec a zároveň omezení rychlosti na padesátku,“ zamyslel se Michal Polák, který na problém upozornil.

Připouští ovšem, že v tomto úseku řada řidičů běžně překračuje dovolenou rychlost o více než třicet kilometrů za hodinu. Ti na lidi na přechodu v Zelinkovicích neberou ohled. „Podle mě je to částečně i vinou nedostatku policistů. Je obecně známo, že počet policistů na českých silnicích dlouhodobě a nezadržitelně klesá, což se bohužel odráží v rostoucí aroganci a agresivitě řidičů. Nejinak tomu je i v Zelinkovicích, kde policisté kontrolují dodržování dopravních předpisů na frekventované Příborské ulici maximálně dvakrát za čtvrt roku, když si odmyslím jejich pravidelné přestávky na oběd ve zdejší restauraci,“ uvažoval Michal Polák s tím, že je to i proto, že stát nemá dostatek financí na chod policie v takové míře, aby mohli policisté dostatečně kontrolovat bezpečnost silničního provozu. „A dokud se tento stav nezmění, tak budou nadále v řadě měst vznikat takové nesmysly, jako jsou semafory na přechodech pro chodce,“ uzavřel Polák.

Zaměstnanec restaurace Na Fojtství v Zelinkovicích, který ve zdejším podniku pracuje již osm let, si sám vzpomněl na několik nehod. „Ten přechod je skoro před podnikem, takže vím, jak je obtížné tu cestu vůbec přejít. Je tu i velký provoz kamionů. Proto ten semafor smysl určitě má. Snad to tedy větší bezpečnosti v obci pomůže,“ oponoval muž, jenž nechtěl být jmenován.

1.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Laser ukázal, že firma šetřila na asfaltu. Silnici zřejmě opraví znovu

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Tento týden představíme školáky ze ZŠ v Milíkově a Bukovci

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

O svatební obřady na úřadech mají snoubenci pořád zájem, roli hraje také cena

Někteří snoubenci chtějí mít svatbu na jednom místě s obřadem i hostinou. Obřad tak obvykle pořádají na okrajích měst, v horských hotelech nebo penzionech. Zájem o sňatky na úřadě ale přesto neupadá.  

ON-LINE s Jiřím Vzientkem, zastupitelem Frýdku-Místku a kandidátem ČSSD do PČR

Kandidát ČSSD na poslance Parlamentu ČR a zastupitel Frýdku-Místku Jiří Vzientek bude už zítra - v úterý 17. října od 10 hodin - odpovídat jako host on-line rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení