VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dotazník prozradil, že lidé chtějí ve městě více kamer a radarů

Frýdek-Místek - Zajímavé výsledky přineslo dotazníkové šetření, které nechal vypracovat odbor bezpečnostních rizik a prevence kriminality frýdecko-místeckého magistrátu.

14.6.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační snímekFoto: Deník/ Martin Divíšek

Cílem bylo zjistit, čeho a koho se obyvatelé nejvíce obávají, aby bylo možné co nejefektivněji připravovat a realizovat projekty prevence kriminality, které by měly následně vést ke zvýšení bezpečnosti ve městě. „Dotazník obsahoval soubor otázek, které byly rozděleny do sedmi okruhů. Jejich prostřednictvím jsme mapovali místa, kde dochází podle respondentů k trestné činnosti, obavy z různých forem kriminality i z jednotlivých skupin obyvatel. Zjišťovali jsme, zda se občané stali obětí trestného činu a skutek nahlásili policii, zda jsou spokojeni s prací městské a republikové policie ale i to, co by se mělo ve městě v rámci bezpečnosti určitě zlepšit," řekl včera frýdecko-místecký primátor Michal Pobucký.

Potřebná data sbírali studenti

Samotný sběr údajů trval měsíc a půl. Dotazníkové šetření prováděli proškolení tazatelé, jimiž byli studenti Střední zdravotnické školy a Gymnázia a SOŠ v Cihelní ulici ve Frýdku-Místku. Celkem odpovědělo 657 respondentů. A co šetření ukázalo? „Z poskytnutých informací jsme se dověděli, že občané mají největší obavy ze sexuálních agresorů, drogově závislých a agresivních řidičů. Nejobávanější formou trestné činnosti je loupežné přepadení, po kterém následuje fyzické napadení. Při zjišťování obav z jednotlivých národností či etnik se projevil dlouhodobý stereotypní postoj nedůvěry vůči romskému etniku. Za obávané lokality lidé označovali převážně ulice Míru, ČSA a Slezská. Bezpečné podle nich nejsou ani parky a cyklostezka kolem řeky u zimního stadionu," vyjmenoval vedoucí odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality Petr Lessy, podle kterého je překvapující zjištění, že přes sedmdesát respondentů by chtělo ve městě rozšířit kamerový systém a téměř dvaašedesát procent by přivítalo častější kontroly maximální povolené rychlosti v ulicích města.

Výsledky dotazníkového šetření ukázaly, jakým směrem se budou ubírat projekty prevence kriminality. „Podařilo se nám už prosadit projekt asistent prevence kriminality a domovník, který má změnit postoj majority vůči romské minoritě v ulici Míru. Dále budeme iniciovat například prosvětlení podchodů a prořezání vegetace v parcích. Usilovat budeme o rozšíření kamerového systému a zakoupení stacionárních radarů," přislíbil Petr Lessy.

Autor: Martin Šrubař

14.6.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Ilustrační foto.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Auto narazilo do mostního zábradlí, spolujezdkyně utrpěla vážná zranění

Vážné následky měla včerejší dopravní nehoda, která se stala poblíž Morávky. Auto tam narazilo do zábradlí mostu.

Tříčlenné týmy si to rozdají v nošení bečky piva

Mosty u Jablunkova – Rok se s rokem sešel a je tu opět akce s názvem Karpatský šerpa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení