VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Edukační dny jsou v Nemocnici Třinec

Třinec /FOTOGALERIE/ – Edukační dny, to je název dnes již tradiční vzdělávací akce, kterou organizuje Nemocnice Třinec pro své zaměstnance. V rámci dvou dnů si mohou zdravotníci zdokonalit některé postupy, které při své práci používají.

8.2.2010
SDÍLEJ:

Praktické vzdělávání zdravotníků v Nemocnici Třinec.Foto: Nemocnice Třinec

Přestože některé z vykonávaných zdravotnických úkonů pro ně nemusí být každodenní rutinou, musí je bezvadně zvládnout. Cílem je zkvalitnění ošetřovatelské péče a profesionální přístup k pacientům.

„V pondělí 8. a v úterý 9. února rozložíme v posluchárně nemocnice šest pracovních stanovišť,“ řekla Šárka Panáková, hlavní sestra Nemocnice Třinec. Na výukových modelech si zdravotníci ověří znalost neodkladné resuscitace nebo správného zajištění žilního vstupu. K praktickému vyzkoušení bude přístroj, který zdravotníky přiměje ke zvýšení pozornosti co se týče dodržování hygieny rukou.

Zajímavé poznatky získají zdravotníci o správném polohování pacienta s cílem maximálně předcházet vzniku proleženin a otlaků. Toto stanoviště bude zaměřeno také na prevenci zdravotních problémů samotných zdravotníků. Fyzioterapeuté naučí, jak manipulovat s pacientem tak, aby si zdravotní sestry a ošetřovatelky samy nepoškodily páteř. Novinkou na edukačních dnech bude možnost zdokonalit se v cévkování močového měchýře.

Podobně jako v minulých letech, i letos je do praktické části zařazen nácvik samovyšetřování prsu jako prevence nádorového onemocnění prsu. „Akce je zařazena do celoživotního programu vzdělávání zdravotníků. Účastníci získávají certifikát o absolvování vzdělávacího programu. A především jistotu, že uvedené úkony opravdu ovládá. A stejně jako vloni i letos zveme na praktický seminář také sestry a lékaře z terénu. V minulém roce naše pozvání rádi přijali, protože jinak mají poměrně málo příležitostí vyzkoušet si některé postupy tzv. nanečisto, bez obav z možného pochybení,“ uzavřela Šárka Panáková.

Autor: Tomáš Machálek

8.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Ilustrační foto.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Auto narazilo do mostního zábradlí, spolujezdkyně utrpěla vážná zranění

Vážné následky měla včerejší dopravní nehoda, která se stala poblíž Morávky. Auto tam narazilo do zábradlí mostu.

Tříčlenné týmy si to rozdají v nošení bečky piva

Mosty u Jablunkova – Rok se s rokem sešel a je tu opět akce s názvem Karpatský šerpa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení