VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalisté se těší na kvalitní zázemí

Frýdek-Místek – Rekonstrukce areálu fotbalového stadionu ve frýdecko-místeckých Stovkách se naplno rozjíždí. V polovině září budou mít zdejší mládežníci postavený nový objekt se šatnami.

18.5.2010
SDÍLEJ:

Sportovní ředitel fotbalového klubu z Frýdku-Místku Radomír Myška (vlevo) si prohlíží stavbu nového objektu společně s náměstkem primátorky města Frýdku-Místku Petrem Cvikem.Foto: Deník/Robert Schedling

Po získání fotbalového stadionu Stovky do majetku města Frýdek-Místek bylo rozhodnuto o rekonstrukci zdejšího stadionu. V roce 2009 byla nejprve zpracována projektová dokumentace a počátkem letošního roku proběhlo otevřené výběrové řízení na dodavatele této veřejné zakázky.

„Počátkem března uzavřelo město smlouvu se zhotovitelem, společností VOKD a.s., následně pak 15. března bylo firmě předáno staveniště,“ řekl náměstek primátorky města Frýdek-Místek Petr Cvik. V této chvíli již byly vytýčeny existující inženýrské sítě na staveništi, zahájeny výkopové práce a příprava na zajištění všech dalších potřebných dodávek, materiálů a služeb.

Termín dokončení stavby je 15. září 2010 a náklady na stavební práce budou činit bezmála 60 milionů korun. „Již v loňském roce byla realizována rekonstrukce škvárového hřiště na hřiště s umělou trávou, kde se dá díky umělému osvětlení trénovat prakticky celý den. Tato investice přišla na necelých 19 milionů korun,“ prozradil Cvik.

„Veškerá jednání se započala před dvěma roky. Mezi tu dobu proběhlo nespočet schůzek a jednání. Zásluhou pracovní skupiny v čele s náměstkem Cvikem vše zdárně funguje a pokračuje. Pro nás to sice bude teď v těch pracovních podmínkách obtížné, ale to musíme překlenout, vždyť zde vyroste velice kvalitní zázemí. Další velkou pomocí je zavlažení našich travnatých hřišť. To znamená, že kromě umělé trávy budou ve Stovkách další tři přírodní hřiště s vlastním zavlažováním. Po zabudování drenáží budeme chtít hřiště za cestou zrekonstruovat, aby bylo následně plnohodnotné kvalitnímu tréninkovému procesu,“ doplnil informace o probíhajících změnách ve Stovkách sportovní ředitel Fotbalu Frýdek-Místek Radomír Myška.

Na rekonstrukci stadionu Stovky si město Frýdek-Místek zažádalo o dotaci z evropských fondů (Regionální operační program v rámci Integrovaného plánu rozvoje, pozn. red.) ve výši 74 778,9 tisíc Kč. Celkové náklady by měly činit 81 014,2 tisíc Kč (uvedené náklady zahrnují i náklady na realizaci hřiště s umělou trávou, pozn. red.).

Pro přípravu mladých fotbalistů je potřeba nejen kvalitní plocha, ale také i kvalitní zázemí. A to ve Stovkách za pár měsíců vyroste. „V nové budově, která bude navazovat v zadní části parkoviště na budovu hlavní tribuny, se bude nacházet šestnáct šaten. To znamená, že zde najdou své zázemí všichni naši mládežníci včetně přípravek. Dále zde bude klubovna, kanceláře pro trenéry, prádelna, sušárna, sklady sportovního materiálu, místnost pro údržbu a posilovna,“ vypočítává Myška.

Ten dále ocenil přístup města, které se rozhodlo nakoupit pro všechna mládežnická družstva dresy v hodnotě 500 tisíc Kč. „Frýdecko-místečtí fotbalisté tak vlastně budou v těchto dresech reprezentovat nejen svůj vlastní klub, ale také i samotné město,“ pochválil si spolupráci s fotbalisty Cvik. „My musíme městu za finanční podporu na nákup nových sad dresů poděkovat. Pro nás je to velká materiální pomoc,“ doplnil Myška.

REKONSTRUKCE STADIONU STOVKY

- výstavba nového objektu se šatnami pro mládež,
včetně sociálních zařízení a vybavení šaten
- rekonstrukce zastřešení hlavní tribuny a osazení novými sedačkami
- rekonstrukce nezastřešených tribun
- výstavba malé zastřešené tribuny u hřiště s umělým povrchem
- rekonstrukce vstupních bran a pokladen
- instalace zavlažovacího systému všech tří travnatých hřišť
- vybudování chybějící splaškové kanalizace
- instalace nové časomíry

Autor: Robert Schedling

18.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Ilustrační foto.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Čtyřleté děvčátko v Jablunkově vypadlo ze třetího patra

U vážně zraněného dítěte v Jablunkově, které vypadlo z okna, zasahovaly v pátek vpodvečer posádky zdravotnické záchranné služby.

Na náměstí Svobody stavbaři dokončují stavbu nové kašny

Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku již brzy ozdobí nový prvek.

AKTUALIZUJEME

Vlak smetl na přejezdu mezi Baškou a Pržnem auto, řidička zemřela

Neštěstí se stalo v pátek dopoledne na železniční trati mezi Baškou a Pržnem. Vlak tam na železničním přejezdu na dolním konci Pržna smetl auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení