VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město hospodařilo s miliardou, nevíce získalo na daních

Frýdek-Místek - Každý obyvatel odvedl průměrně městu na daních a poplatcích skoro 11,5 tisíce korun.

20.6.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Město vloni hospodařilo s částkou přesahující jednu miliardu a 232 milionů korun. Hospodařilo s kladným výsledkem ve výši přes 31 milionů korun. Závěrečný účet města bez výhrad schválili zastupitelé na svém pondělním zasedání.

Největší příjmy město mělo z daní. Na daních, poplatcích a odvodech z loterijních výtěžků město od svých zhruba šedesáti tisíc obyvatel vybralo 688 milionů korun, což tvoří 55,8 procenta z celkových příjmů města. Každý obyvatel tak městu odvedl průměrně téměř 11 500 korun.

Dalších 150 milionů korun do městské kasy přibylo z nedaňových příjmů, což jsou například příjmy z z pronájmů majetku, z poskytování služeb, odvodů příspěvkových organizací, vybraných pokut a podobně.

Třicet milionů korun pak tvořily kapitálové příjmy z prodeje pozemků a nemovitostí. Cizí zdroje, což jsou dotace přijaté ze státního rozpočtu, státních fondů, rozpočtu kraje a od okolních obcí, tvořily 29,6 procenta celkových příjmů města a činily 365 milionů korun.

Naproti tomu největší část výdajů tvořily sociální dávky, které jsou plně kryty dotacemi ze státního rozpočtu.. Na těch město vloni vyplatilo přes 243 milionů korun. Kdyby se tato částka rozpočítala, pak by na každého obyvatele města vloni připadlo zhruba čtyři tisíce korun.

Mimo sociálních dávek nejvíce peněz z městského rozpočtu připadlo městským příspěvkovým organizacím, jako jsou například školy, penzion pro seniory, Středisko volného času Klíč, Národní dům a podobně. Do nich putovalo přes 156 milionů korun. Třetím největším druhem běžných výdajů byly výdaje na opravy, které přesáhly 148 milionů korun.

„Z provedených oprav za zmínku stojí například oprava cyklostezky kolem průtahu, která si vyžádala přes jedenáct milionů korun. Větší polovinu sumy na tuto akci město získalo ze státní dotace,“ upřesnila mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

K největším investičním akcím vloni patřila výstavba autobusového nádraží v lokalitě Na Poříčí, rekonstrukce menší budovy magistrátu na Radniční ulici a rekonstrukce školní kuchyně v Základní škole na ulici J. Čapka na sídlišti Slezská.

Autor: Jana Rumianová

20.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Zvednutá korba stála za úrazem elektrickým proudem.

Muže zasáhl v Ostravici elektrický proud

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Frenštátský hotel Vlčina se možná opět stane vyhledávaným cílem turistů, kongresmanů a třeba i hráčů. Komplex chce koupit skupina Synot.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?  

Plánovaná silnice u Nebor čelí dalším problémům

Už na podzim by se řidiči měli projet po novém obchvatu Třince. Přípravy navazujícího úseku z městské části Nebory do Třanovic se však zadrhly.  

Stát přispěje lidem v Dolní Lomné na domovní čistírny odpadních vod

Dolní Lomná O dotace na domovní čistírny odpadních vod v obcích, které rozdá Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, je velký zájem. Vyčleněné peníze byly vyčerpány čtyři měsíce před stanoveným termínem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení