VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči z Ropice pomohli kolegům z Vendryně

Ropice – Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Vendryně, který začal opět fungovat v loňském roce, se dočkal pomoci od hasičů z Ropice. Ti svým kolegům do začátků poskytli vybavení, které by jim mělo ulehčit zahájení běžných činností.

22.2.2011
SDÍLEJ:

Pomáhají si. Vlevo Roman Bartoš, velitel SDH Vendryně, vpravo velitel ropické jednotky Marek Haltof. Předání staré motorové stříkačky a dalších věcí proběhlo v neděli 20. února.Foto: archiv SDH Ropice

Velitel ropické jednotky Marek Haltof v úterý Deníku řekl, že se jedná o již vyřazenou starou motorovou stříkačku PS 8 včetně savicového vedení, tři páry gumových holínek a čtyři přilby.

„Vše ještě dobře poslouží nově vzniklému SDH ve Vendryni. Je nám líto těchto prostředků, že rezaví u nás ve zbrojnici, když je může někdo jiný ještě využít při čerpacích pracích. Proto jsme zvolili formu dlouhodobého zapůjčení. Věřím, že si stříkačku opraví a upraví k obrazu svému, a můžou tak ještě letos jezdit po soutěžích. Kluci z Vendryně mají ještě dost práce před sebou, tak jim přeji mnoho úspěchů,“ uvedl Marek Haltof. Předání se uskutečnilo v neděli 20. února, kdy se podle něj vyřídily i potřebné formality.

Vendryňský sbor zastupoval velitel Roman Bartoš. Marek Haltof naznačil, že o pomoci se uvažovalo od loňska, kdy na své kolegy získal kontakt a rozhodl se je oslovit, vše se ale podařilo dotáhnout do konce až nyní. O tom, že vendryňský sbor obnovuje činnost a shání vybavení, se dozvěděl od své příbuzné, která se mezi hasiče hlásila. „Teď v neděli se to předalo, oni si pro to přijeli a sepsali jsme smlouvu,“ shrnul.

Sbor dobrovolných hasičů v Ropici byl založen v roce 1910, loni tak slavil sto let. „Oslavy byly bouřlivé a byly spojeny s desetiletým výročím obce,“ připomněl Haltof. Sbor má celkem 26 členů, do jednotky je zařazeno třináct lidí. „Loni byly tři zásahy. Jeden požár a pak povodně v Ropici a Kojkovicích,“ vyjmenoval velitel.

Ropičtí hasiči, kteří spolupracují kupříkladu s kolegy v Gutech, se účastní také soutěží. „Také my jsme chudý sbor, ale vycházíme si vstříc,“ uvedl Marek Haltof k pomoci mezi sbory na Třinecku. Ve spolupráci s SDH Vendryně by podle svých slov rád pokračoval i v budoucnu.

Je dobré, když hasiči tahají za jeden provaz

Když jsem kdysi ještě hrával fotbal, byť ne na vrcholové úrovni, z tréninkového procesu jsem si dobře zapamatoval, že kopeme za jeden tým, úspěch klubu by měl stát nad jednotlivcem, což by přeneseně mělo platit i mimo sport. Ono se tak ale neděje, což dokládají rozporuplné události posledních dnů. Například ve zdravotnictví si údajně navýšení platů zaslouží jen mizerně placení doktoři na úkor zdravotních sester. Nelichotivá situace dlouhodobě panuje i v policii, ve školství – ale i v dalších oblastech veřejného života. Jelikož ovšem žijeme v době, která spíše přeje zájmům jedince (nebo úzce propojených skupin, které z toho profitují), což se například v celé nahotě projevuje v politice, je ve společnosti čím dále složitější najít příklad, z něhož by mohl mít člověk dobrý pocit. Proto mějme alespoň radost z každé maličkosti, protože i ta potěší. O pocit solidarity, pomoci a dobré vůle se postaral Sbor dobrovolných hasičů Ropice, který daroval nepotřebné vybavení nově vzniklému sboru z Vendryně. Jednalo se konkrétně o motorovou stříkačku s vedením, gumové holínky a čtyři přilby. Bylo by určitě potěšující, kdyby se tímto nechaly inspirovat i jiné organizace. Proto doufejme, že i nadále půjde hasičům o společnou věc, takže při likvidování požárů a jiných nepříjemnostech budou držet za jeden provaz – nebo vlastně lépe řečeno za jednu hadici. Rozdat si to přece mohou na hasičské soutěži.


MARTIN ŠRUBAŘ

Autor: Marek Cholewa

22.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Laser ukázal, že firma šetřila na asfaltu. Silnici zřejmě opraví znovu

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Tento týden představíme školáky ze ZŠ v Milíkově a Bukovci

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

O svatební obřady na úřadech mají snoubenci pořád zájem, roli hraje také cena

Někteří snoubenci chtějí mít svatbu na jednom místě s obřadem i hostinou. Obřad tak obvykle pořádají na okrajích měst, v horských hotelech nebo penzionech. Zájem o sňatky na úřadě ale přesto neupadá.  

ON-LINE s Jiřím Vzientkem, zastupitelem Frýdku-Místku a kandidátem ČSSD do PČR

Kandidát ČSSD na poslance Parlamentu ČR a zastupitel Frýdku-Místku Jiří Vzientek bude už zítra - v úterý 17. října od 10 hodin - odpovídat jako host on-line rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení