VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlavní ulici ve Frýdlantu u přejezdu čekají změny

Po pěti letech příprav a projednávání by měla začít přeměna křižovatky u železničního přejezdu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Často se tam stává, že řidiči, kteří chtějí odbočit vlevo, musejí kvůli hustému provozu dlouho čekat a blokují vozy za sebou.

23.8.2017
SDÍLEJ:

Frekventovaná křižovatka u železničního přejezdu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Foto: Deník/Lukáš Morys

Původní představy o možnosti vybudování kruhového objezdu byly dopravními inženýry kvůli blízkosti kolejí a železničního přejezdu zamítnuty. Místo toho vzniknou nové pruhy pro levé odbočení. V září by měla začít první etapa stavby – v Hlavní ulici za železničním přejezdem poblíž nákupního centra se rozšíří silnice o jízdní pruh pro levé odbočení na místní komunikaci v Okružní ulici. Rozšíření bude na úkor stávajícího chodníku, který bude zrušen.

Při výstavbě dojde k úplné uzávěře komunikace za železničním přejezdem po výjezd z čerpací stanice v Hlavní ulici včetně křižovatky ulic Hlavní a Okružní až po nájezd k čerpací stanici. Provoz čerpací stanice v Hlavní ulici bude zabezpečen ze směru Nová Dědina od Žižkovy ulice. Provoz čerpací stanice v Okružní ulici bude zajištěn od železničního přejezdu ze stejné ulice. Práce by měly trvat šest týdnů, po tuto dobu bude zřízena objízdná trasa vedoucí po silnicích I/56 přes Novou Dědinu a III/48416 přes nadjezd nad silnicí I/56. Pěší budou moci využít průchod staveništěm, který bude vymezen a ohraničen bezpečnostními páskami. Autobusová doprava bude po dobu realizace stavby v prostoru uzávěry přerušena.

V příštím roce o letních prázdninách by se stavbaři měli pustit také do úpravy křižovatky blíže k centru města. V Hlavní ulici před železničním přejezdem při jízdě z centra města bude vybudován nový jízdní pruh pro levé odbočení do Harcovské ulice směrem do Malenovic. Stávající přechod pro chodce bude nahrazen přechodem s dělícím ostrůvkem. Chodník se posune vpravo a bude napojen na nové chodníky v Poštovní ulici. Na místní komunikaci v Poštovní ulici bude vybudován nový přechod pro chodce a autobusový záliv se zastávkou.

Autor: Lukáš Morys

23.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hrozili bombou v kostele

Déšť. Ilustrační foto.
18

Meteorologové varují: Vytrvalý déšť může v Beskydech zvednout hladiny řek

Zapomenutý svátek médií. I v našem regionu to byla vždy hodně pompézní akce

Den tisku, rozhlasu a televize. Dlouhé roky patřilo 21. září v bývalém Česko-slovensku všem médiím. Od roku 1920, kdy vyšlo první regulérní vydání Rudého práva, se v tento den slavil svátek: Den tisku, rozhlasu a televize.

Vzkaz občanů Moravy a Slezska politikům: trápí nás výše platů a kriminalita

Před volbami dokážou politici naslibovat mnohé, aby se voličům zalíbili. Co by ale skutečně chtěli zlepšit lidé v Moravskoslezském kraji? To poodhalil průzkum, který pro Deník udělala agentura Sanep.

ON-LINE rozhovor s lídrem Realistů v kraji Alexandrem Királym

Lídr Realistů v Moravskoslezském kraji Alexander Király byl hostem on-line rozhovoru Deníku.  

Taxikáře ohrožují opilí zákazníci

Taxikáři v regionu nemají lehký uděl, případy z poslední doby o tom hovoří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení